آیا مدارس آموزش و پرورش هم درآمدزایی می‌کنند؟

خبرگزاری فارس،:سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص شناسایی 12 زمینه درآمدی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: پیش از این زمینه‌های فراوانی برای درآمدزایی در آموزش و پرورش شناسایی کردیم، اما از بین آنها 12 زمینه که می‌تواند بهره‌وری را افزایش دهد استخراج شد.

بطحایی با اشاره به اینکه اقتصاد آموزش و پرورش را مورد اهمیت قرار داده‌ایم، خاطرنشان کرد: با توجه به نام‌گذاری امسال این فعالیت موضوعیت دارد و هماهنگی‌های لازم در این خصوص انجام شده است.

وی افزود: در ماه‌های باقی مانده از سال 1395 بخش عمده‌ای از این فعالیت را عملیاتی می‌کنیم و ارزش افزوده آن را وارد آموزش و پرورش می‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص اینکه آیا مدارس در این فعالیت‌ می‌توانند درآمدزایی کنند، گفت: با توجه به ملاحظات بسیار زیادی که در آموزش و پرورش وجود دارد، در مرحله نخست این زمینه‌های درآمدی توسط ادارات کل آموزش و پرورش استانها و همچنین مناطق راهبری خواهد شد تا آفت‌های نگران کننده مشکلی ایجاد نکند و اگر مشکلی در این خصوص وجود نداشت، در مراحل بعدی به سمت مدارس حرکت می‌کنیم.

وی با تأکید بر رعایت تمام زمینه‌های آموزشی و پرورشی در شناسایی درآمدزایی، عنوان کرد: در بخشنامه مربوط به شناسایی 12 زمینه درآمدی، موضوع خطوط قرمز آموزش و پرورش تأکید شده است تا این کار مأموریت اصلی آموزش و پرورش را تحت تأثیر قرار ندهد.

بطحایی در پاسخ به این پرسش که «آیا شیوه‌های جذب درآمد در آموزش و پرورش تغییر کرده است؟»، گفت: آموزش و پرورش جهت اجرای برنامه‌های آموزشی و پرورشی نیاز به بودجه بیشتر از آنچه که دولت اختصاص می‌دهد، دارد.

وی افزود: این انتقاد هم همواره وجود داشته است که با توجه به وجود اردوگاه‌ها و فضاهای آموزشی که امکان تجاری شدن و تغییر کاربری دارند چرا آموزش و پرورش باید مشکلات مالی داشته باشد ضمن اینکه برای تأمین منابع مورد نیاز تغییراتی را برای کسب درآمد و بهره‌وری پیش گرفته‌ایم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
79838
618
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 62 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • salar94

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>