آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور

خبرگزاری مهر: علی اصغر فانی امروز در نشست خبری به مناسبت بازگشایی مدارس در ساختمان شهید رجایی گفت: امسال روز چهارشنبه ۳۱ شهریور ماه روز جشن شکوفه ها و غنچه هاست.

وی افزود: بازگشایی دبستان ها را برای کلاس اولی و پیش دبستانی ها در این روز خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مراسم آغاز سال تحصیلی با حضور رئیس جمهور روز شنبه سوم مهرماه برگزار می شود.

وی ادامه داد: از اواسط بهمن سال گذشته تحت عنوان پروره مهر کار در ستاد وزارتخانه با مسئولیت یکی از معاونین و حضور سایر معاونین ذیربط آغاز شده و کار برنامه ریزی و تمهید مقدمات سال تحصیلی آغاز شده است. حجم کار در ستاد و اداره کل استان ها و مناطق وسیع و توان بر است.

فانی تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در مدارس دولتی و غیردولتی داشته باشیم.

وی بیان کرد: یک نرم افزار تحت عنوان سناد وجود دارد که ثبت نام روزانه در آن ثبت می شود آخرین آمارثبت نام بیش از ۱۲.۵ میلیون دانش آموز بوده است که البته تعدادی از دانش آموزان دیگر نیز ثبت نام کرده اند که هنوز ثبت نشده است.

فانی تصریح کرد: تعداد ۷۰۰ هزار نوآموز در مقطع پیش دبستانی، بیش از  ۷ میلیون در مقطع ابتدایی، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در مقطع متوسطه اول و دوم و ۷۳ هزار نفر در مدارس استثنایی در سال تحصیلی جدید مشغول به تحصیل می شوند.

وی بیان کرد: تعداد ۱۰۷ هزار واحد آموزشی با بیش از ۹۴۷ هزار همکار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه ۱۳۴ میلیون جلد کتاب درسی در بیش از هزار عنوان چاپ شده و در حال توزیع است گفت: بالغ بر ۱۴۰ عنوان کتاب جدید التالیف در پایه دهم داریم و درس ریاضی نیز در پایه ششم تغییر یافته است.

وی با اشاره به هدایت تحصیلی در پایه دهم گفت: سایت الکترونیکی فروش کتاب باز است و دانش آموزان می توانند با ثبت سفارش، کتاب درسی خود را درب منزل تحویل بگیرند.

وی یادآور شد: کتاب اقتصاد پایه دهم در راستای اقتصاد مقاوتی تالیف شده است که آموزش داده خواهد شد.

فانی تصریح کرد: علی رغم محدودیت مالی، از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۵ هزار و ۸۲۲ پروژه با ۳۳ هزار و ۶۶ کلاس درس و زیربنای ۴ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۷۱۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است و همچنین ۵ هزار و ۲۵۵ هزار کلاس درس به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: از مجموع ۲۱۱ و هزار و ۹۶۳ کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد، تعداد ۱۵۲ هزار و ۸۷۷ کلاس درس را به سیستم استاندارد در گرمایش مجهز کردیم که امیدواریم در ادامه امسال و سال آینده کل کلاس ها به سیستم گرمایشی مجهز کنیم.

ادامه دارد ...

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
104120
1281
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 145 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • jahanbilyard

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>