اعلام کیفرخواست پرونده مرحوم کیارستمی

خبرگزاری فارس:  ایرج خسرونیا در جلسه نهایی برای اعلام رای پرونده کیارستمی که با حضور 2 وکیل خانواده مرحوم کیارستمی و جمع زیادی از پزشکان در سازمان نظام پزشکی برگزار شد اظهار داشت: 30 کارشناس مجرب جهت بررسی این پرونده دعوت شده‌اند و اظهارنظرهای خود را در این زمینه اعلام کرده‌اند.

وی افزود: در زمینه این پرونده دو بار در خدمت شاکیان پرونده و یکبار در جمع همکاران در بیمارستان جم حضور یافتیم و این پرونده را مورد بحث و گفت‌وگو قرار دادیم.

رئیس هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه علی‌رغم برسی‌های انجام شده توسط سازمان نظام پزشکی در بیرون از این سازمان اعلام می‌شد که اقدامات لازم جهت پیگیری پرونده صورت نگرفته است گفت: پرونده سیر طبیعی خود را طی کرده است ولی متاسفانه جو سیاسی در ارتباط با این پرونده سوار بر موضوع شد.

وی گفت: مرحوم کیارستمی آسیب دید، زجر کشید و جراحی‌های زیادی برای آن انجام شد. همچنین طبق وصیت آن در این زمینه اقدامات لازم صورت نگرفت.

خسرونیا ادامه داد: مرحوم کیارستمی 17 اسفند ماه سال 94 به دلیل پولیپ روده تحت عمل جراحی قرار گرفت و مجددا 20 فروردین در همان سال به دلیل عفونت و تب و 4 فروردین ماه سال 95 برای بار سوم جراحی شد و سرانجام 9 فروردین امسال به دلیل مشکل شکمی حاد برای چهارمین بار مورد عمل قرار گرفت.

رئیس هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی گفت: مرحوم کیارستمی 7 اردیبهشت امسال با حال عمومی نسبتا خوب بیمارستان را ترک کرده ولی مدتی بعد به بیمارستان آراد مراجعه می‌کند. همچنین در زمان‌های بعدی مسافرت به خارج از کشور را بدون اجازه پزشک معالج انجام داده است.

وی گفت: ضرورتی در سفر مرحوم کیارستمی نبوده و عوارض این سفر نیز به ایشان اعلام شده است. همچنین پس از سفر چند روز در بیمارستانی در پاریس بستری بود و بعد از آن بدون اینکه کسی دلیل آن را متوجه شود جنازه‌اش در رختخواب پیدا شد.

رئیس هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: ما جواز دفن دست مان نیست علت فوت در فرانسه را نداریم و کالبدشکافی نیز صورت نگرفته است بنابراین نمی‌توانیم درمورد مرگ ایشان در فرانسه اظهارنظر کنیم.

وی گفت: البته با اصولی که حین بستری در بیمارستان جم و آراد بوده را بررسی کرده و در مورد آن اظهارنظر کرده و حکم صادر می‌کنیم.

رئیس هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی در ادامه با اشاره به کیفرخواست پرونده مرحوم کیارستمی گفت: تاخیر در عمل جراحی دوم با توجه به شواهد پاراکلینیکی و کلینیکی بیمار صورت گرفته و این مساله عوارض بعدی را برای ایشان پدید آورده است. لذا این مساله قصور پزشکی به شمار می‌رود.

خسرونیا تاکید کرد: نوشتن شرح حال با اظهار شفاهی پزشک معالج درمورد عمل اول مغایرت دارد و این مساله قصور انتظامی است.

وی گفت: دکتر احمد نیر جراح ایشان بوده و روزانه وی را ویزیت می‌کرده است ولی با این وجود سیر بیماری نوشته نشده است و این مساله نیز نوعی قصور است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
69500
524
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 170 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • psbduct2

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>