اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟

سرویس سبک زندگی فردا:همه ما گاهی نگران می‌شویم، اما اگر این نگرانی شروع به تاثیرگذاری منفی روی زندگی‌تان کند ممکن است مشکل اختلال اضطراب داشته باشید. در صورت تشخیص چنین اختلالی باید به یک متخصص مشورت کنید. در این مقاله که به نقل از مجله سلامت برایتان انتخاب کرده‌ایم، می‌خواهیم علائم وجود اختلالات اضطرابی را به شما معرفی کنیم. این نشانه‌ها می‌گویند اختلالات اضطرابی دارید.

 

اختلالات اضطرابی چیست و چه علائمی دارد؟

نگرانی‌تان دیگر کمک کننده نیست
اگر هرگز نگران نمی‌شدیم هرگز در کارهای زندگی‌مان عملکرد خوبی نداشتیم. فشاری که از درون خودمان حس می‌کنیم به ما انگیزه می‌دهد که وظایفمان در طول روز را انجام دهیم و زندگی‌مان را روی روال نگه داریم. با این حال نگرانی بیش از حد یکی از نشانه‌های اختلالات اضطرابی است که متاسفانه آمار بسیار بالایی بدون اینکه بدانند به آن مبتلا هستند. نگرانی تا حدی خوب است و همانطور که گفتیم مجبورمان می‌کند عملکردی بهتر داشته باشیم، اما اگر نگرانی آنقدر زیاد باشد که فلجمان کند و نتوانیم کاری کنیم مشکل ساز خواهد بود. به این فکر کنید که نگرانی‌تان برایتان مفید است یا از آن ضربه می‌خورید. اگر ضررش بیشتر از نفعش است نشان از آن دارد که با کاهش نگرانی می‌توانید زندگی بهتری داشته باشید.

همیشه نگران بودید یا به تازگی تحول بزرگی در زندگی تجربه کردید
با اینکه اختلالات اضطرابی می‌تواند در هر سنی بروز کند، اما بسیاری از محققان برای این موضوع رفتارهایی خاص را در طول زندگی دنبال می‌کنند، حتی رفتارهای دوران جوانی. اختلالات اضطرابی معمولا بیشتر در دوران جوانی رخ می‌دهد و معمولا در کودکان و نوجوانان هم قابل مشاهده است. افرادی که مبتلا به اختلالات اضطرابی هستند معمولا خود را به عنوان کسانی که زیاد نگران هستند توصیف می‌کنند. برای دیگر افراد ممکن است به این شکل باشد که با شرایط کنونی کاملا وفق پیدا کرده‌اند و هیچگونه اضطراب شدیدی را تجربه نمی‌کنند تا زمانی که یک تحول بزرگ برایشان پیش می‌آید یا عواملل استرس زای دیگری وارد زندگی‌شان می‌شود. بسیاری هستند که پس از مناسبت‌های بزرگ زندگی مانند شغل جدید، بچه دارشدن و یا نقل مکان کردن دچار اختلالات اضطرابی می‌شوند.

به تازگی رویدادی ناراحت کننده را تجربه کرده‌اید
با اینکه بعضی روانشناسان اختلال استرس پس از سانحه را در دسته اختلالات اضطرابی قرار نمی‌دهند، یک تجربه بسیار منفی یا دلهره آور می‌تواند تاثیر ویژه‌ای روی سطح اضطراب یک فرد داشته باشد. حتی اگر به اندازه استرس پس از سانحه شدید نباشد، ممکن است افراد پس از یک رویداد استرس زا دچار نگرانی‌هایی جدید شوند. برخی افراد پس از یک تصادف رانندگی دیگر نمی‌توانند جلوی نگرانی خود درباره رانندگی را بگیرند.

یک یا چند حمله عصبی دارید
یک حمله عصبی ضرورتا نشان دهنده وجود اختلالات اضطرابی نیست، چون حمله عصبی پاسخی تکاملی به وحشت شدید است. بسیاری از افراد تعداد حملات عصبی بیشتری از کسانی که دچار اختلال هراس هستند دارند. بسیار مهم است که بدانید حمله عصبی به چه معنا است: برنامه کاملی است از پاسخ جنگ یا گریز شما. شتاب گرفتن ضربان قلب، احساس درد و وحشت شدید در حمله عصبی یک دلیل خارجی دارد اما اگر شخصی بدون هیچ دلیل قانع کننده‌ای این نشانه‌ها را تجربه کند و یا فقط ترسش از حمله عصبی باعث این مشکل شود، ممکن است از اختلالات اضطرابی رنج ببرد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
10933
73
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>