حل مشکلات مالی خانواده

سرویس سبک زندگی فردا: اگر شما و همسرتان نظرات مالی متفاوتی دارید و این مساله باعث بروز اختلاف میان شما می‌شود، چگونه می‌توانید در مورد مسائل مالی با هم هماهنگ شوید؟ در ادامه مطلبی در این باره به نقل از پارسه گرد بخوانید.

 

حل مشکلات مالی خانواده

هر چند که شما رویکرد متفاوتی در خصوص مسائل مالی دارید، اما اینکه تصمیم دارید به هماهنگی و توافق مالی برسید خیلی خوب است. طبق آمار ۲۰۰۵ گروه سرمایه گذاران وینی پک در کانادا، مساله‌ای که زوج‌ها به طور مکرر بر سر آن مشاجره می‌کنند، خرج کردن پول است نه نگرانی‌های مربوط به بدهی و وام.


برای درک بهتر یکدیگر، منشا نگرش خود را نسبت به پول بررسی کنید. شرایط مالی گذشته‌تان چگونه بر دیدگاه کنونی‌تان تاثیر گذاشته است؟ شرایط واقعی‌تان را در نظر بگیرید؛ اینکه آیا خانواده‌تان در رفاه بوده یا دائم بدهکار بوده است و نیز پیام‌هایی که از والدین‌تان دریافت می‌کردید، مانند جمله «ما از عهده خرید آن‌ها بر نمی‌آیم» در مقابل «همین الان با کارت اعتباری می‌خریمش». با گفتگو کردن درباره گذشته به تفاوت شرایط مالی‌تان پی خواهید برد، همچنین به چیز‌هایی که در آن احساس مشابهی دارید. برای نمونه شاید هر دوی شما صرف نظر از اوضاع مساعد یا نامساعد خانواده‌تان در گذشته از اینکه پول‌تان را از دست بدهید، می‌ترسید یا احساس می‌کنید که باید با دست و دل بازی پول خرج کنید یا نمی‌دانید چگونه باید آن را خرج کنید.


سپس، بنشینید و درباره احساس فعلی‌تان نسبت به پول و اینکه چه چیزی برای هر دوی شما به همراه خواهد داشت صحبت کنید. آیا دوست دارید آن را خرج کنید یا برای‌تان سخت است که آن را خرج چیزهایی غیر از موارد ضروری کنید؟ آیا می‌توانید پول‌تان را خوب مدیریت کنید یا آنقدر از آن می‌ترسید که حتی نمی‌خواهید چک‌های‌تان را در حساب قرار دهید. آیا فکر کردن به پول انرژی‌تان را به تحلیل می‌برد یا آن را نیرویی می‌دانید که می‌تواند باعث رویدادن چیزهای خوبی در زندگی شما و زندگی دیگران شود؟ همین حالا این گفتگوی صمیمانه را شروع کنید تا زمینه مشترکی برای شروع برنامه‌های مالی‌تان در آینده ایجاد کنید. وقتی می‌خواهید اهداف مالی خود را تعیین کنید، با آنچه که برای هر دوی شما مهم باشد، شروع کنید؛ برای نمونه: تحصیل، بازنشستگی راحت، بودجه‌ای برای سفر یا کمک به حفظ محیط زیست. سپس اهداف مالی بلندمدتی که از آن ارزش‌ها سر چشمه می‌گیرد را در فهرست بنویسید؛ اهدافی که می‌تواند شامل پس‌انداز برای تحصیل دانشگاهی کودک‌تان، بودجه بازنشستگی رفتن به سیاحتی که همیشه آرزویش را داشتید، سرمایه گذاری در شرکت‌های موافق با محیط زیست. به علاوه به اهداف کوتاه مدتی که می‌خواهید زود‌تر به آن دست یابید، فکر کرده و آن‌ها را فهرست کنید. برای نمونه: تعویض مبلمان منزل، خرید اتومبیل یا کمک به گروه مورد علاقه‌تان؛ بعد از توافق بر سر یک دیدگاه مالی، آماده اجرا کردن آن خواهید بود. با کمک گرفتن از یک مشاور مالی که می‌تواند به هر دوی شما در طرح یک برنامه مالی (شامل ضروریات، پس انداز، تفریح و کارهای بشر دوستانه) کمک کند و نیز پس انداز و سرمایه گذاری شما را افزایش دهد، این فرایند را ساده‌تر کنید. در اینجا فرصت احترام گذاشتن به تفاوت‌‌های‌تان را از خود نگیرید. برای نمونه اگر کسی پس انداز کننده و دیگری خرج کننده باشد، برنامه بودجه‌بندی را طرح کنید که این تعامل دو طرفه را متعادل سازد.


فردی که اهل چانه زدن است می‌تواند وظیفه خرید اقلام متدوال خانه از قبیل غذا و محصولات بهداشتی را به عهده بگیرد. اگر یکی از شما به مسائل مربوط به محیط زیست علاقه‌مند است، آن فرد می‌تواند دریابد که چگونه با توجه کردن به محیط زیست پول بیش‌تری پس انداز کند، برای نمونه می‌تواند برای کاهش مبلغ قبض، کارایی خانه را به لحاظ انرژی افزایش دهد. همین طور که از هم دیگر چیزی می‌آموزید، تفاوت‌های شما تبدیل به سرمایه‌تان خواهد شد.


با همسرتان به طور منظم درباره امور مالی‌تان گفت گو کنید. استقبال از ایده‌های جدید و پشتیبانی کردن همدیگر، در بلند مدت روابط سالم و شادی را برای‌تان به ارمغان خواهد آورد.

تعادل در هر چیزی لازم است حتی پس انداز! لذت ولخرجی بدون احساس گناه را تجربه کنید.
روش هایی برای پس انداز را یاد بگیرید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
48014
683
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 178 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • greencard
  • ایمن نگاه هوشمند

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>