آخرین وضعیت آلودگی‌ هوای عسلویه

مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه طبق آخرین اطلاع، وضعیت هوا در منطقه عسلویه اکنون عادی است، گفت: پس از اطمینان از بازگشت وضعیت آلودگی به حالت عادی، ابلاغیه قبلی را لغو می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: حمیدرضا عجمی اظهار داشت: پتروشیمی مبین در حال حاضر در سرویس قرار دارد و بقیه پتروشیمی‌های عسلویه هم یکی یکی در حال راه‌اندازی و ورود به مدار تولید هستند.

وی افزود: در هما روز حادثه هم پیش‌بینی می‌شد که منطقه ظرف همین روزهای جاری به شرایط تولید معمول بازگردد.

مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت ملی پتروشیمی ادامه داد: در آن ایام و یکی دو روز بعد به خاطر سکون هوا فلرینگ پالایشگاه‌های گازی و همچنین مشکلی که در واحدهای پتروشیمی به خاطر خروج پتروشیمی مبنی از مدار رخ داد آلودگی بالا رفت و به همین خاطر با همکاری مدیریت ایمنی بهداشت و محیط زیست منطقه ویژه فارس ابلاغیه‌ای صادر کردیم که براساس آن کل پتروشیمی‌ها در آن محدوده از فعالیت‌های تولیدی غیر ضروری هم خودداری کنند تا آلودگی تشدید نشود و همچنین کارکنانی که مشکلات قلبی، ریوی و تنفسی دارند تحت مراقبت قرار گرفته و وارد محیط‌های آلوده نشوند.

وی با بیان اینکه طبق آخرین اطلاع وضعیت هوا در منطقه عسلویه اکنون عادی است، گفت: این در نتیجه اقدامات همه جانبه و کنترلی در مدیریت فلرها و ونت‌های پتروشیمی‌ها همزمان با راه‌اندازی آنها میسر شده است.

عجمی اظهار داشت: پس از اطمینان از بازگشت وضعیت آلودگی به حالت عادی، ابلاغیه قبلی را لغو می‌کنیم که البته سرعت رفع آلودگی تا حدود زیادی به پایداری یا ناپایداری هوا بستگی دارد.

در روزهای پایانی هفته گذشته به دلیل آتش‌سوزی در خط لوله انتقال خوراک گاز پتروشیمی مبین، پتروشیمی‌های عسلویه که خدمات مورد نیاز خود از جمله آب، بخار و برق را از این پتروشیمی دریافت می‌کردند از مدار تولید خارج شدند و به دلیل همین مشکلات در کنار ناپایداری هوا و سوزاندن حجم زیادی از مواد هیدروکربوری در مشعل‌های واحدهای مستقر در عسلویه، آلودگی هوا در این منطقه افزایش چشمگیری پیدا کرد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
17
184390
2549
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>