اقدام به خودکشی دختر جوان در همدان

خبرگزاری مهر: بروز بحران های خانوادگی، به شکست انجامیدن رابطه های عشقی، فقر شدید مالی، اعتیاد به مواد مخدر به ویژه مواد مخدر روانگردان که باعث بروز توهم می شود، بیماری های روانی و مرگ نزدیکان از جمله دلایلی است که باعث می‌شود فرد اقدام به خودکشی کند.

البته متخصصان روانشناسی می توانند دلایل بی شمار دیگری را نیز برای این موضوع برشمارند اما عواملی که ذکر شد نسبت به سایر علت ها فراوانی بیشتری دارند.

یکی از معمول ترین حوادثی که نیروهای آتش نشانی در کنار انبوه وظایف ماموریت ها  به آن رسیدگی می کنند حادثه «تهدید یا اقدام به خودکشی» است که اگر چه نسبت به سایر ماموریت ها گستردگی و فراوانی بالایی ندارد اما با به توجه اهمیت حفظ جان انسانها و تاثیر این حادثه در امنیت روانی شهروندان در زمره ماموریت های حساس آتش نشانان به حساب می‌آید.

در تازه ترین حادثه از این نوع پرسنل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان موفق شدند جان دختر جوانی را که قصد داشت با پرتاب خود از روی پل خودکشی کند،نجات دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان، ساعت یک و ۲۵ دقیقه بامداد ماموران گشت نیروی انتظامی طی تماس با سامانه ۱۲۵ با اعلام اینکه دختر جوانی در میدان بعثت همدان قصد خودکشی دارد از آنان برای نجات جان وی تقاضای کمک کردند.

با دریافت این گزارش بلافاصله اکیپ امداد و نجات ایستگاه شماره ۱۲ به محل اعلام شده در ضلع شرقی تقاطع غیرهمسطح میدان بعثت همدان اعزام شده و در مدت
زمان ۴ دقیقه در محل حاضر شدند.

آتش نشانان با حضور در محل اعلام شده مشاهده کردند دختر ۱۸ ساله‌ای خود را به ضلع شرقی پل رسانده و قصد دارد با پرتاپ خود اقدام به خودکشی کند.

آتش نشانان پس از مشاهده وضعیت موجود به دو گروه تقسیم شدند و در حالی که اکیپ اول وارد گفتگو با دختر جوان شده و سعی داشتند او را متقاعد کنند؛ اکیپ دوم با احتیاط کامل از پشت سر به وی نزدیک شدند و در حالی که تلاشها برای متقاعد کردن دختر جوان نتیجه نداده و او قصد داشت خود را به پایین پرتاب کند اکیپ دوم از پشت خود را به دختر جوان رسانده و با اقدام سریع و اصولی مانع از سقوط وی شدند.

فرشتگان نجات پس از تحویل دختر جوان به ماموران انتظامی حاضر در محل سربلند از انجام دیگر باره رسالت خطیر نجاتگری خود برای ادامه خدمت رسانی به ایستگاه بازگشتند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
6
105886
1455
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 122 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>