بهره‌مندی ایرانیان مقیم خارج از کشور از خدمات بیمه‌ای

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از فراهم شدن امکان بیمه اتباع خارجی در داخل کشور پس از گذشت 40 سال از زمان تصویب قانون مربوطه خبر داد و گفت: هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور نیز از این پس می‌توانند از خدمات بیمه‌ای تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

خبرگزاری ایسنا:  تقی نوربخش در مراسم رونمایی از سامانه‌های اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در راستای افزایش پوشش بیمه ای سازمان، شرایطی فراهم شده است که می‌توانیم اتباع خارجی را تحت پوشش ببریم گفت: ایده اولیه این کار دو سال گذشته شکل گرفت و امروز عملیاتی شده است.

وی افزود: بیش از 40 سال از حیات تأمین اجتماعی می گذرد و در ماده 5 قانون تأمین اجتماعی آمده است که اتباع خارجی باید به طور اجباری تحت پوشش بیمه در بیایند. این قانون 40 سال مغفول بود تا اینکه این الزام و ظرفیت قانونی را در دولت یازدهم بکار گرفتیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اکنون تمام ساختارها و نرم افزارهای لازم برای پوشش اتباع آماده شده است اظهار کرد: بر این اساس اتباع دارای مجوز اشتغال و اقامت می‌توانند تحت پوشش سازمان در بیایند و حتی اگر مشغول به کار نیستند می‌توانند در قالب مشاغل آزاد و اختیاری بیمه شوند.

نوربخش تثبیت نیروی انسانی، جلوگیری از ریسک و حوادث حین کار را از جمله مزیت‌های بیمه اتباع دانست و گفت: ایرانیان مهمان نواز هستند و این اقدام به نوعی در راستای اهداف نوع دوستانه و بشردوستانه در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه بخش دوم هموطنان ما هستند که سالها در ایران کار کرده اند و حق بیمه پرداخته اند اما پس از خروج از کشور نمی توانستند از این اندوخته استفاده کنند عنوان کرد: اکنون این امکان فراهم شده است و هموطنان ما با ورود به سایت سازمان می توانند سوابق خود را تکمیل و وارد سامانه بیمه‌ای خود شوند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انعقاد قراردادهای بین دولی را دیگر اقدام این اداره کل دانست و گفت: اولین قرارداد میان ایران و ترکیه است و مصوب شده و در دستورکار مجلس قرار گرفته است و مطالعاتش برای کشورهای دیگر هم آغاز شده است. بر این اساس نقل و انتقال سوابق بیمه ای برای افراد در هردوکشور امکان پذیر می شود. هدف ما پوشش کلیه اتباع خارجی و همچنین 2میلیون ایرانی در دنیاست.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
9
17529
228
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 83 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>