ترک تحصیل ۴۰ هزار دانش‌آموز به دلیل فقر

سرویس اجتماعی فردا:ترک تحصیل، پدیده شومی است که به دلایل مختلف در داخل کشور ما اتفاق می افتد. به طور کلی می توان علت این پدیده را فقر اقتصادی و فقر فرهنگی دانست که متاسفانه فقر اقتصادی علت اصلی ترک تحصیل در کشور ما به حساب می آید.

نبود مدارس از یک سو و عدم تامین هزینه های جاری تحصیل از سوی دیگر مانع تحصیل بسیاری از دانش آموزان شده است. دانش آموزانی که می خواهند درس بخوانند و به تحصیلات عالی دست یابند اما فقر و تنگدستی خانواده هایشان باعث شده تا به ناچار نان آور خانه شده اند. آنها به جای اینکه هزینه ای بر هزینه های زندگی خانواده شان اضافه کنند، به کاری مشغول می شوند و کمک حال خانواده خود می شوند.

امروز، سودابه دستی‌ترک، معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول، خبر از ترک تحصیل ۴۰ هزار دانش‌آموز را داده و گفته: توجه به حوزه آموزش و پرورش و تأمین نیازهای آن یک ضرورت مهم در مسیر اعتلای فردی و فرهنگی جامعه است. اگر ما به آموزش و پرورش و نیازهای آن به عنوان یک اصل مهم فرهنگی و اجتماعی، نگاهی مؤثر و مثبت داشته باشیم بسیاری از مشکلات موجود و معضل‌های اخلاقی جامعه کاسته و رفع می‌شود.
 
معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول عنوان کرده: دزفول نیز در این حوزه، دارای جمعیتی جوان و با ظرفیت و مستعد بوده و همین مقوله بیش از گذشته لزوم توجه به خدمات این حوزه را مطرح و بیان می‌کند.
 
وی اظهار داشته: متاسفانه و با وجود رشد خدمات آموزشی در حوزه‌های مختلف بیش از  40 هزار دانش‌آموز دختر و پسر مقطع ابتدایی در  واحدهای آموزشی مختلف شهری و و روستایی شهرستان دزفول ترک تحصیل کرده‌اند.
 
دستی‌ترک بیان کرده: این دانش آموزان در مقاطع تحصیلی اول تا ششم ابتدایی و به علت مشکلات مختلف فردی از ادامه تحصیل بازمانده‌اند که در این مسیر باید به دنبال کاهش این جمعیت در شهرستان باشیم.
 
وی افزوده: همچنین در حال حاضر، بیش از 2 هزار معلم و کادر آموزشی در مقطع ابتدایی شهرستان و در بخش‌ها و واحدهای آموزشی مختلف شهرستان دزفول به تعلیم و تربیت دانش‌آموزان می‌پردازند که همین مقوله بیش از گذشته توان و نیازهای شهرستان را در این حوزه مطرح می‌کند.
 

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش دزفول گفته: ما باید بیش از گذشته به دنبال اعتلای آموزشی شهرستان باشیم چرا که آموزش مهم‌ترین محور فرهنگی جامعه بوده و نقش مهمی در تربیت و توسعه آگاهی اقشار مختلف اجتماعی دارد و توجه مناسب به این حوزه زمینه توسعه پایدار شهرستان را بیش از گذشته فراهم می‌کند.

 

با این وجود در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه مشخص می شود که در تنظیم مواد این لایحه به حوزه آموزش و پرورش توجه نشده یا توجه بسیار حداقلی است. این در حالی است که متاسفانه هر سال دانش آموزان زیادی در کشور ما به دلایل متفاوتی مجبور به ترک تحصیل می شوند و آن طور که مشخص است این بار هم به دلیل بی توجهی مسئولان، قشر ضعیف جامعه آسیب خواهند دید.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
51194
519
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 146 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>