سد جدید مقابل پذیرفته‌شدگان آزمون استخدام آموزش و پرورش

آموزش Ùˆ پرورش سرویس اجتماعی فردا: ماراتن نفس گیر پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش همچنان ادامه دارد. در حالی که چیزی تا آغاز رسمی سال تحصیلی جدید باقی مانده پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته آموزش و پرورش معروف به ماده 28 ای ها همچنان در گیر و دار گذر از هفتاد خوان پیچیده ای هستند که وزارت آموزش و پرورش هر روز پیش پای آنها قرار می دهد. 

در حالی که قرار بود 4000 نفر از قبول شدگان آژمون استخدامی که از میان جمعیتی 100 هزار نفری و با طی مراحل مختلف آزمون، مصاحبه، گزینش، معاینات پزشکی، دوره آموزشی 6 ماهه ، امتحانات و در آخر آزمون جامع با انرژی و انگیزه به بدنه آموزشی کشور تزریق شوند و انرژی و حیات دوباره ای به درخت آموزش و پرورش کشور ببخشند، بی برنامگی، بی توجهی به نیازها و سخت گیری های پی در پی آنان را پیش از آغاز کار فرسوده و بی انگیزه کرده است.

قرار بود در آخرین گام این هفتاد خوان پیچیده روز 25 شهریور نتایج آزمون جامع به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ شود تا به فاصله چند روز مانده به آغاز سال تحصیلی محل خدمت این دسته از معلمان جدید کشورمان مشخص شود. بنا بر سیاق قبلی اما این بار هم نتایج نه تنها با تاخیری 3 روزه، در پایگاه دانشگاه فرهنگیان به اطلاع پذیرفته شدگان رسید بلکه با شرط و شروط جدید مقرر شده از سوی دانشگاه فرهنگیان، ادامه راه این معلمان مظلوم کشور برای رسیدن به کلاس درس در هاله ای ابهام قرار گرفت.

در اطلاعیه ای که در پایگاه دانشگاه فرهنگیان منتشر شده ، ابلاغ نتایج آزمون جامع (اصلح) بار دیگر منوط به تسویه حساب کامل معلمان پذیرفته شده با دانشگاه فرهنگیان شده است. شرطی که با وضعیت مالی و کاری پیش آمده برای این معلمان جدید کشورمان، تقریبا غیر ممکن است. 

معلمانی که یک سال گذشته را بدون داشتن هیچگونه منبع درآمد و کمک هزینه ای مشغول گذراندن دوره آموزشی ماده 28 در پردیس های دانشگاه فرهنگیان بوده و حتی برای گذران زندگی روزمره دست به دامان پس انداز ناچیز گذشته و قرض از این و آن بوده اند حالا باید برای دریافت گواهی پایان دوره شان مبلغی بین یک و نیم تا دو میلیون تومان را به دانشگاه فرهنگیان پرداخت کنند.

این فشار و سخت گیری بر معلمان تازه وارد در حالی است که 27 مرداد سید محمد بطحایی، معاون توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر مشکلات بوجود آمده برای پذیرفته شدگان قول داده بود پیش از پایان دوره آموزشی این پذیرفته شدگان وام به آنها تعلق بگیرد تا بتوانند شهریه دوره را پرداخت کنند.

بطحایی در پاسخ به  اینکه دانشجو معلمان ماده ۲۸ با سخت‌گیری و تهدید پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم شهید رجایی بابت شهریه روبه‌رو هستند، گفت: با دانشگاه های متولی برگزاری دوره ها صحبت می شود تا به دانشجومعلمان فشار وارد نکنند.

حالا اما مثل همه قول ها و حرف های گذشته، این قول هم فراموش شده و دانشگاه فرهنگیان، در آخرین ایستگاهی که می تواند به دانشجو معلمان فشار بیاورد پا بر گردن آنها گذاشته تا به هر صورت ممکن و با اهرم ندادن گواهی پایان دوره آنها،  شهریه آموزشی دوره را نقدا دریافت کند.

کاش کسی سراغی از آقای بطحایی می گرفت و مصاحبه یک ماه پیش ایشان را یادآوری می کرد. راستی مگر قرار نیست اینها که اینگونه از سال گذشته تا همین امروز تحت فشارهای مختلف روانی و  مالی و اقتصادی و تحصیلی و ... بوده اند سکاندار تربیت نسل آینده این مرز و بوم باشند؟

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
95234
1323
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 210 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>