فریضه امر به معروف به معنای دخالت در کار افراد نیست

مرجع تقلید شیعیان بر لزوم تبلیغات امر به معروف در فضای شهری تاکید کرد و گفت: فریضه امر به معروف به معنای دخالت در کار افراد نیست، لازم است این موضوع در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با اعضای ستاد مرکزی امر به معروف و نهی از منکر اقدامات صورت گرفته در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: امر به معروف به عنوان مهم‌ترین وظیفه انسانی در کشور در مسیر صحیحی قرار گرفته است و لازم است این واجب الهی در دیگر کشورها نیز مورد توجه باشد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر از مظلوم‌ترین واجبات الهی است، تصریح کرد: این فریضه در قانون اساسی باید مورد توجه باشد، امر به معروف و نهی از منکر در کشور آینده خوبی دارد.

استاد برجسته حوزه علمیه بر لزوم اجرای گروهی امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و افزود: این مسئله باید از حالت فردی به گروهی تبدیل شود  در این راستا لازم است فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه سازی شود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به صورت گروهی اثربخشی آن را افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: فریضه امر به معروف به معنای دخالت در کار افراد نیست، لازم است این موضوع در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه دشمنان در راستای تضعیف فریضه امر به معروف و نهی از منکر این ذهنیت را در جامعه ایجاد کردند که امر به معروف خشونت است، اظهار داشت: تمام نهادهای کشور باید در اجرای امر به معروف و نهای از منکر اهتمام داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه امر به معروف دخالت در امور افراد نیست بلکه حمایت است، تصریح کرد: با توجه به اینکه زندگی اجتماعی افراد در جامعه به هم گره خورده و اعمال افراد در زندگی دیگر افراد اجتماع نیز اثرگذار است از همین رو لازم است همه افراد جامعه به این امر مبادرت بورزند، امر به معروف و نهی از منکر مختص گروه یا نهاد خاص نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه بر لزوم تبلیغات امر به معروف در فضای شهری تاکید کرد و ادامه داد: رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما باید بر مسئله امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ‌سازی این فریضه تاکید کنند، آموزش آمرین به معروف نیز مسئله مهمی است که باید مورد توجه باشد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
24396
174
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 70 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>