آغاز سال تحصیلی در روز کم حادثه پایتخت

شهرنوشت: مازيار حسيني در حاشیه جلسه ستاد استقبال از مهر كه در ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درراستای رصد ترافیک سوم مهرماه همزمان با آغاز سال تحصیلی 95-96 برگزار شد، گفت: با تمهيدات ترافيكي و خدمات رساني ناوگان حمل ونقل عمومي ، تلاش شده ترافيك مهرماه مديريت شود . به طوری که رصد ترافيك معابر نشان مي دهد، رفتارهاي ترافيكي شهروندان بهتر شده است.

وي با اشاره به اينكه امروز يكي از روزهاي كم حادثه شهر تهران بوده است، تصريح كرد: تاكنون -ساعت ٨ صبح- هيچ حادثه ترافيكي در تهران رخ نداده است، گفت: ترافيك امروز با تراكم سفرهاي آموزشي اغاز شده و از ساعت ٧ به بعد معابر درگير ترافيك كاري بالای شهروندان شده اند.

حسيني افزود: اميدواريم طي روزهاي آينده با جا افتادن سرويس هاي مدارس و استفاده بيشتر شهروندان از حمل و نقل عمومي تراكم ترافيك معابر مدیریت شده و کمتر شود.

وی با اشاره به اینکه تنها شرایط اضطراری ترافیک معابر را کنترب می کنیم گفت: ظرفیت ناوگان معابر و تقاضا شهروندان متناسب نیست. و مادامی که عرضه و تقاضا را کنترل نکنیم تنها می توانیم با حضوری فیزیکی وضعیت را به الت تعادل برسانیم.

معان شهردار تهران با بیان اینکه پکیج شهرداری تهران در این خصوص در کمیسیون زیربنایی دولت در دست بررسی است، گفت: تصمیم گیری در این موضوعات سخت است. از تیرماه موضوع اجرای ال.ای.زد را مطرح کردیم اما عملا تا جریمه و اجرای جدی طرح مطرح نشد شهروندان برای دریافت معاینه فنی مراجعه نکرده بودند. ما مسولان ارشد نباید نسبت به قانون کوتاه بیاییم واگر صف های طولانی معاینه فنی شروع می شود اجرای جدی طرح را هفته به هفته به تعویق بیاندازیم، بلکه لازم است موضوعات علمی را با جدیت اجرا کنیم.

 حسینی با اشاره به اینکه کل شبکه بزرگراهی تهران براساس طرح جامع ساخته شده و طی سال جاری و آینده نیز کل شبکه ریلی پایتخت ساخته می شود، اظهارکرد: در همه دنیا ظرفیت معابر محدود است و برای استفاده حداکثری خودروها قابل تامین نیست، لذا باید زمان بندی توزیع سفر را مدیریت کنیم. به عنوان مثال در بسیاری شهرهای دنیا ساعات کاری شناور است و در عین حال مدارس نیز 7صبح آغاز نمی شود. بدین صورت مدیریت ترافیک صورت می گیرد.

 وی تاکید کرد: مدیریت ترافیک صرفا ازعهده تنها شهرداری برنمی آید بلکه همه دستگاه های مسئول باید پای کار باشند و فصل الخطاب نیز البته قانون و مصوبات است.

 حسینی تصریح کرد: برای مهر96 از مهر95 وارد عمل شده ایم. به عنوان مثال اینکه  بعضا سرویس مدارس از نخستین روز بازگشای مدارس فعال نمی شوند بر حجم ترافیک اضافه می کند، لذا باید نسبت به مدیریت سرویس مدارس از تابستان اقدام شود. فصل الخطاب دیگر مسئولیت اجتماعی و حقوق شهروندی است. تا زمانی که مسئولیت و حقوق اجتماعی خود را نپذیریم و به آن احترام نگذاریم مشکل قابل حل نخواهد بود.

به گزارش شهرنوشت در ادامه میثم مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 87هزار تاکسی در سطح مناطق22گانه به شهروندان خدمات دهی دارند، گفت: در عین حال بالغ بر 10هزار راننده سرویس مدارس ساماندهی شده اند اما این آمادگی وجود دارد که سرویس مدارس بیشتری را تامین کنیم.

 به گفته وی از امروز به 4800 دانش آموز معلول و استثنایی تهران به صورت رایگان خدمات دهی می شود.

مظفر تاکید کرد: با توجه به اینکه برخی معابر و ایستگاه های پرتردد ممکن است با حجم انبوه مسافر مواجه شود، در سطح مناطق22 گانه ون ها و تاکسی های ویژه ای پیش بینی شده تا هرجا نیاز بود به ناوگان تزریق شوند.

در این جلسه وزیری مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نیز از استقرار 600 نیروی این مرکز در سطح معابر پرازدحام پایتخت و حاشیه مدارس به منظور کنترل ترافیک خبر داد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
17
184934
2550
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 155 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>