درآمد ۲ هزار تومانی برای ۱۰ ثانیه کار در پایتخت!

خبرگزاری تسنیم: با اعمال هر نوع محدودیت قانونی برای بهره گیری بهینه از امکانات شهری، عده ای راههای دور زدن قوانین را سرلوحه کار خود می کنند که برخی اوقات مچ آنها پیش مسئولان و نهادهای نظارتی باز شده و اعمال قانون می شوند اما برخی اوقات نیز روشهای دور زدن قوانین ادامه پیدا می کند.

در خصوص اعمال محدودیت های ترافیکی کلانشهری چون تهران نیز این مسئله صدق می کند. طرح زود و فرد و یا طرح ترافیک که مانعی برای تردد خودروهای شخصی و خودروهای بدون مجوز در طول روز در بخش گسترده ای از مرکز پایتخت است، طرحی است که با هدف کاهش ترافیک و تبع آن کاهش آلودگی هوای تهران در حال اجراست.

وسایل نقلیه که روزانه با وجود طرح ترافیک و محدودیت های آن در بخش های مختلف مرکز شهر تردد می کنند به چهار نوع تقسیم می شوند. یکی خودروهایی هستند که در ناوگان حمل و نقل عمومی شهر جای دارند و تردد آنها در مرکز شهر با هدف جابه جایی مسافران با مجوز همیشگی همراه است. دسته دوم خودروهایی هستند که به دلایل مختلف از جمله خودروی سازمانی، خودروی معلولان، خودروی خبرنگاری و ... مجوز ورود به طرح ترافیک را دارند.

دسته سوم اما خودروهایی هستند که نه جزو ناوگان حمل و نقل عمومی تلقی می شوند و نه دلیل موجهی برای داشتن مجوز ورود به طرح دارند، بلکه با خرید روزانه یا هفتگی طرح ترافیک، برای حضور و تردد در مناطق مرکزی شهر مجوز می گیرند. دسته آخر خودروهایی هستند که جز هیچ کدام از سه دسته قبلی نیستند و حاضر به هزینه کردن برای خرید مجوز ورود به طرح ترافیک هم نیستند. مالکان این خودروها با استفاده از ظرفیت های درآمدزایی که در شهر تهران وجود دارد، قانون اعمال محدودیت های ترافیکی پایتخت را دور می زنند.

در اکثر قریب به اتفاق مبادی ورودی به محدوده طرح ترافیک، عده ای پیاده یا سوار بر موتور حضور دارند که حاضر هستند حدود 10 ثانیه در پشت خودروی متقاضی حرکت کنند به طوری که پلاک خودرو در معرض دید دوربین های ثبت تخلف راهنمایی و رانندگی قرار نگیرد.

جدیدترین نرخ کار 10 ثانیه ای این افراد 2000 تومان است. این افراد معمولا درآمدی بیش از 3 میلیون تومان در ماه از اشتیاق مالکان خودروهایی که می خواهند بدون داشتن مجوز وارد محدوده طرح ترافیک شوند، کسب می کنند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
56
107186
1722
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 68 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pooyamachine@yahoo.com

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>