برنامه خواب نوزادتان را در هفت روز منظم کنید

نوزاد را صبح زود بیدار کنید و او را عادت بدهید که هر روز در همان ساعت از خواب بیدار شود. گهواره‌ی او را نزدیک یک پنجره قرار دهید و پرده‌ها را کنار بزنید. به عقیده‌ی دکتر هرمن «نور طبیعی به نوزاد کمک می‌کند که ریتم شبانه‌روزی بدن خود را تنظیم کند».

سرویس سبک زندگی فردا:آیا شما هم به‌طور دائم در حال نظارت بر نوزاد خود هستید؟ از بین بردن عادت‌های بد خوابیدن نوزاد یکی از مهم‌ترین کارهایی است که می‌توان برای سلامت او و سلامت خود شما انجام داد. در ادامه مطلبی در این باره به نقل از پارسه‌گرد می‌خوانید.

 

برنامه خواب نوزادتان را در هفت روز منظم کنید  

حقایقی در مورد خوابیدن نوزادان
در اولین روزهای زندگی با نوزاد، بر مسائلی تمرکز کنید که برای نوزاد خوب و مفید باشند و بدین ترتیب ممکن است شب‌ها را بدون آن‌که بخوابید سپری نمایید. تا حدود هفته‌ی ششم، دیگر هر چند ساعت یک بار بیدار شدن برای شما تکراری خواهد شد. تا ماه سوم، دیگر تظاهر می‌کنید که خواب هستید تا همسرتان بیدار شود و شیشه‌ی شیر را به دهان نوزاد بگذارد. دیگر به‌خاطر نمی‌آورید که خسته نبودن چگونه است.

به گفته‌ی دکتر چارلز شیفر، بیشتر نوزادان اگر شرایط مناسبی داشته باشند و شما به آن‌ها اجازه دهید، از سه یا چهار ماهگی، شروع به خواب کامل شبانه خواهند کرد. اما بسیاری از پدر و مادرها به‌طور ناخواسته عادت‌های بد نوزاد در مورد خوابیدن را افزایش می‌دهند و این عادت‌ها ممکن است تا سال‌ها ادامه پیدا کنند. اگر نوزاد شما ۶ ماه یا بیشتر دارد و هنوز هم شب‌ها بیدارمی‌ماند، زمان آن فرا رسیده است که قدمی در این زمینه بردارید. و حتی اگر یک نوزاد تازه به‌دنیا آمده دارید، هیچ گاه برای آموزش مهارت‌های خوب خوابیدن زود نیست. برنامه‌ی هفت روزه‌ی ما خواب خوب شبانه را برای شما و نوزادتان (با کمترین میزان گریه) تضمین می‌کند.


روز اول: برنامه‌ی منظمی را آغاز کنید
شب و روز برای بسیاری از نوزادان قابل تشخیص نیست، چرت‌های طولانی بعدازظهر و بیدار شدن برای بازی در زمان خواب، تفکیک شب و روز را برای نوزاد غیرممکن می‌کند. اما امروز، قرار است که این مشکل رفع شود. دکتر جان هرمن، مدیر مرکز اختلال خواب در مرکز پزشکی اطفال دالاس، می‌گوید «جدیدترین پژوهش‌ها نشان می‌دهند که نوزادان می‌توانند تفاوت روز و شب را از همان بدو تولد یاد بگیرند». تنها کافی است نشانه‌هایی را که باعث ایجاد این درک می‌شوند در اختیار او قرار دهید.

فردا نوزاد را صبح زود بیدار کنید و او را عادت بدهید که هر روز در همان ساعت از خواب بیدار شود. گهواره‌ی او را نزدیک یک پنجره قرار دهید و پرده‌ها را کنار بزنید. به عقیده‌ی دکتر هرمن «نور طبیعی به نوزاد کمک می‌کند که ریتم شبانه‌روزی بدن خود را تنظیم کند». چرت زدن در شرایطی که پرده‌ها بالا هستند نیز به پیشرفت این روند کمک خواهد کرد. اگر نوزاد در نور روز از خواب بیدار شود، متوجه خواهد شد که وقت بیدار ماندن است. اگر در تاریکی شب از خواب بیدار شود یاد می‌گیرد که دوباره به خواب برود.

در هنگام شب، کارهای آرام و بی سر و صدا انجام دهید.دکتر کلر لرنر، متخصص رشد کودک در مرکز ملی نوزادان، نوپاها و خانواده‌ها در واشنگتن می‌گوید «برنامه‌ی خواب منظمی داشته باشید!». لباس خواب کودک را به او بپوشانید و او را در تخت یا گهواره‌اش بگذارید و چراغ‌ها را خاموش کنید. پیش از آن که او را بخوابانید، می‌توانید برای او یک قصه یا آواز بخوانید که به سیستم حسی او حس آرامش بدهد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
2
99714
793
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 76 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>