رتبه اول دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در عرصه فرهنگی

خبرگزاری ایسنا:  دکتر سیدهاشم قاضی‌زاده در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم‌پزشکی وزارت بهداشت به نقش انس با قرآن در زندگی افراد اشاره کرد و گفت: مطمئناً ظهور آیات قرآن در زندگی شخصی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی تأثیرات اثربخشی دارد و باعث می‌شود افراد در عرصه‌های مختلف خود آسایش و آرامش داشته باشد. امیدواریم دانشگاهیان به خصوص مسئولان به این بخش از زندگی معنوی توجه کنند.


وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه چهره‌های نورانی بسیاری در عرصه سلامت وجود دارند که توانسته‌اند با قرآن انس بگیرند و در این عرصه قدم بردارند به طوری که در صحنه‌های بین‌المللی حضور خوبی را از خود نشان داده‌اند.


وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت مطلوب فرهنگی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور خاطرنشان کرد: اخیراً در شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارشی در خصوص وضعیت فرهنگی دانشگاه‌ها ارائه شد که خوشبختانه دانشگاه‌های علوم‌پزشکی کشور در این زمینه سرآمد بودند.


دکتر سیدحسین هاشمی قاضی‌زاده در ادامه تأکید کرد: برنامه‌های معنوی و قرآنی در دانشگاه‌ها و جامعه باید جدی گرفته شود. در واقع توجه به امور قرآنی در برنامه پنج ساله کشور صورت گرفته است اما باید در ترویج، تبلیغ و شناخت این برنامه اهتمام کافی صورت بگیرد و تلاش می‌کنیم وضعیت دینی خود را در خدمت به مردم فراموش نکنیم چرا که توجه به این بخش سرمایه‌گذاری در عرصه اسلام، انقلاب و کشور است.


وی همچنین مجید مجیدی را از افتخارات عرصه هنری کشور توصیف کرد و گفت: ایشان از برجسته‌ترین هنرمندان کشور در عرصه فعالیت‌های قرآنی است و تقدیر از این کارگردان معروف در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی افتخار بزرگی است.


وزیر بهداشت همچنین در پایان یادی از محمدرضا شجریان به عنوان هنرمند پرآوازه کشور در عرصه موسیقی یاد کرد و گفت: ایشان و همچنین پدر او فعالیت‌های هنری خود را با قرآن شروع کردند و در حال حاضر به دلیل بیماری نیازمند دعای خیر مردم هستند. امیدواریم زحمت خداوند شامل حال او شود و یاد کردن از این هنرمند بزرگ وظیفه تک تک ما است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
75070
1047
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 192 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pipeiran

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>