چگونه کارهای روزانه‌مان را مثل یک بازی انجام دهیم؟

سرویس سبک زندگی فردا: آیا از انجام کارهای روزمره متنفرید؟ آیا به خاطر این مشکل کارها را به تعویق می‌اندازید؟ خوشبختانه یک راه حل برای این مشکل وجود دارد. شما می توانید به کارهای روزمره به عنوان یک بازی فکر کنید. در ادامه به نقل از با این چگونه همراه باشید تا بفهمیم چطور این بازی را انجام دهیم.

 

چگونه کارهای روزانه‌مان را مثل یک بازی انجام دهیم؟

۱. کارهایی را که باید انجام دهید در ذهن مرور کنید. همه آنها را در یک دفترچه یادداشت بنویسید و همراه خود داشته باشید و به این فکر کنید که برای انجام دادن هر کدام از کارها چقدر زمان نیاز است؟

۲. برحسب مورد، زمان مورد نیاز هر یک را نوشته و در نهایت جمع کل زمان‌ها را بنویسید. فرض کنید که شما نرسیدید کارها را انجام دهید و مبنی انجام کارتان را یک ماه قرار داده‌اید؛ حال می‌دانید برای اتمام همه کارها چقدر زمان نیاز دارید. این روش بسیار موثر است که گاهی اوقات فکر کنید در حال بازی با یک کامپیوتر هستید و اگر گیم اور شدید دوباره از ابتدا شروع کنید.

۳. اگر برای انجام یک کار به هم ریخته عجله دارید، هر چیزی که برای انجام کار مورد نظرتان لازم دارید، یادداشت کنید. اگر نتوانستید یک مرحله را انجام دهید؛ برای آن مرحله دو برابر زمان در نظر بگیرید. به این ترتیب زمان لازم برای هر مرحله را تا پایان همه مراحل ثبت کنید.

 

نکات و هشدارها
- خودتان را به چالش بکشید. اگر زمان لازم برای انجام کارهایی مثل تمیز کردن اتاق، شستن ظرف‌ها و جمع کردن لباس‌های شسته شده را ۳ ساعت در نظر گرفتید، سعی کنید در طول ۱.۵ ساعت کارها را انجام دهید.

- اگر خیلی وقت تلف می‌کنید، سعی کنید به خود نظم و انضباط دهید! اگر زمانی به خود آمدید و دیدید که مثلا به مدت یک هفته خیلی وقت‌تان را تلف کرده‌اید برای خودتان تنبیه یا محرومیتی قرار دهید؛ مثلا از خودتان اجازه گشت زنی اینترنتی را سلب کنید. این به شما کمک می‌کند و به خودتان و اطرافیان‌تان نشان می‌دهد که شما مسئول اعمال خود هستید.

- یک مجموعه از موسیقی های واقعا خوب می‌تواند به شما کمک کند.

- اگر در ابتدا نمی‌توانید در این بازی به راحتی پیروز شوید؛ تسلیم نشوید! تمرین این بازی برای تبدیل آن به نبض زندگی شما طول می‌کشد.

- بیش از حد عجله نکنید و میانه رو باشید! خودتان را دست کم نگیرید.

- هرگز مسلسل وار به انجام کارهای روزمره‌تان نپردازید. امکان لغزش و صدمه دیدن برای‌تان وجود دارد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
6
56877
625
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 92 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>