شش خودرو با واژگونی نفتکش عراقی سوختند

خبرگزاری مهر: داستان تردد خطرناک نفتکش های عراقی در جاده های کردستان همچنان ادامه دارد و متاسفانه وقوع حوادث و تصادفات رانندگی از سوی آنها نیز پایانی ندارد و هر بار حادثه روی داده و خسارت های مالی و جانی زیادی را روی دست استان گذاشته و باعث ناامنی در جاده های کردستان شده اند.

نفتکش های عراقی به دلیل عدم شناخت رانندگان آنها از یک سو و همچنین وضعیت مناسب جاده های استان کردستان به ویژه مسیر سنندج – مریوان از سوی دیگر به دلیل اصلی وقوع حوادث رانندگی تبدیل شده اند و هر بار حادثه ای جدید در این استان روی داده و متاسفانه خسارت های جانی و مالی بسیاری نیز به بار می آورد.

سه شنبه شب و حدود ساعت ۲۲ به دلیل واژگون شدن یک دستگاه نفتکش عراقی و ریختن مواد سوختی روی جاده شش ماشین تصادف کرده و این تصادفات منجر به آتش سوزی در محل هم می شود.

رئیس پلیس راه استان کردستان  با اشاره به جزئیات این حادثه، عنوان کرد: متاسفانه راننده نفتکش که ار مسیر سروآباد به سمن سنندج در حرکت بوده در یکی از پیچ های خطرناک به دلیل عدم توانایی در کنترل خودرو باعث واژگونی آن شده و بعد از واژگونی مواد سوختی داخل نیز در سطح جاده پخش می شود.

عیسی گوهری ادامه داد: بعد از ریختن مواد سوختی در کف جاده آتش سوزی روی می دهد و پنج خودرو دیگری که از دو سمت در حال حرکت بودند نیز دچار حادثه شده و آتش سوزی روی می دهد.

وی گفت: بر اساس گزارش رسیده تمامی شش خودرو از جمله خود نفتکش عراقی یک دستگاه ماک و چهار دستگاه خودرو سواری دیگر دچار آتش سوزی شده و تقریبا به صورت کامل سوختند.

رئیس پلیس راه کردستان با اشاره به خسارت های جانی صورت گرفته، یادآور شد: خوشبختانه با لطف و عنایت ویژه خداوند متعال و علیرغم اینکه حادثه واقعا سنگین بوده ولی کسی کشته نشد و این حادثه هشت نفر مصدوم و زخمی برجای گذاشت.

وی گفت: در همان ساعت اولیه بعد از تصادف سه نفر از افراد زخمی به صورت سیرپایی مداوا شدند ولی پنج نفر در مراکز درمانی در سنندج بستری شده اند.

تردد نفتکش های عراقی طی چند سال اخیر عامل اصلی وقوع تصادف و همچنین آلوده کردن محیط زیست در کردستان شده اند و علیرغم اعتراض های صورت گرفته از سوی نهادهای مردمی، پلیس راه و حتی مسئولان دولتی ولی کسی پاسخگو نبوده است.

از زمان رسمی شدن مرزباشماق مریوان و اخذ مجوز ترازیت در این مرز در استان کردستان تردد نفتکش های عراقی نیز از جاده های استان آغاز شده است ولی متاسفانه هیچ اقدامی برای بهبود وضعیت جاده و راه های این استان صورت نگرفته است.

بیش از دو دهه است که موضوع احداث جاده جدید سنندج – مریوان در دستور کار دولت های مختلف قرار گرفته و هر سال وعده ای جدید برای افتتاح این پروژه مطرح می شود ولی تاکنون این وعده ها عملیاتی نشده است.

جاده سنندج – مریوان در حالی روزانه مسیر تردد هزاران خودرو است که بر اساس گفته کارشناسان امر این مسیر یک جاده فرعی است و به دلیل شرایط خاص جغرافیایی منطقه توان این همه تردد خودرو را ندارد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
150033
1901
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 178 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>