وضعیت جوی تهران طی ۲ روز آینده

خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور گفت: در برخی استان‌ها کاهش 3 تا 6 درجه ای دما پیش بینی می شود.

احد وظیفه گفت: از بعدازظهر امروز با نفوذ جریان‌های شمالی وهمراهی آن با جریان‌های ناپایدار تر از میانی جو، ضمن کاهش 3 تا 6 درجه دما، در شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل وسپس سواحل دریای خزر رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز پنجشنبه ابرناکی و بارش باران در استان های ساحلی دریای خزر ادامه داشته و در برخی مناطق شمال شرق نیز افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی با رعد وبرق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود، همچنین شدت بارش این روز در مازندران، گلستان، شرق گیلان و خراسان شمالی است و دریای خزر نیز از اواخر وقت روز چهارشنبه وطی روز پنج شنبه مواج خواهد بود.

وظیفه با بیان اینکه روز پنج شنبه دربرخی مناطق دامنه های جنوبی البرز نیز وزش باد شدید پیش بینی می شود گفت: این باد می تواند سبب تولید گرد وخاک محلی گردد و بعد از ظهر روز جمعه با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب کشور ابرناکی و رگبار و رعد وبرق و وزش باد شروع می شود و بتدریج بارش باران درسواحل غربی دریای خزر نیز تشدید می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه گستره ناپایداری ها دامنه های جنوبی البرز را نیز فرامی گیرد و روزهای پنج شنبه وجمعه در برخی مناطق غرب، جنوب غرب وجنوب کشور وزش باد وگرد وخاک پیش بینی می شود همچنین روزهای پنج شنبه وجمعه خلیج فارس مواج می باشد.

وظیفه درباره وضعیت آسمان تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز پنج شنبه کمی ابری همراه با وزش باد و در بعضی ساعات وزش باد شدید با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 28 و در روز جمعه کمی ابری و در بعدازظهر افزایش ابر با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به آبرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها طی روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هشدار داده است.

در این اخطاریه آمده است : پیرو اطلاعیه شماره 66 نسبت به رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید و آبرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها برای مناطق شمال اردبیل و شمال آذربایجان شرقی در روز چهارشنبه و شرق گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی در روز پنج شنبه، اردبیل، گیلان و غرب مازندران هشدار داده می شود.

براساس این اخطاریه در این مدت جاده های کوهستانی در استان های گیلان، اردبیل و مازندران و گلستان مه آلود خواهد بود و کاهش شدید دید افقی می تواند سبب اختلال در حمل و نقل جاده ای شود.

این گزارش می افزاید: در روز جمعه ضمن کاهش نسبی دما احتمال بارش برف خفیف در دامنه‌های مرتفع شمال سبلان در اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی وجود دارد بنابراین عشایر ساکن در این مناطق تمهیدات مناسب را برای جلوگیری از خسارات به عمل آورند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
0
4520
43
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 129 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

  • sabteagahi101
  • iranmicro

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>