در عرض ۱۰ دقیقه به آرامش برسید

سرویس سبک زندگی فردا: «می دونی چیه؟ تمام روزام شده پر از دغدغه کار. اصلا وقت ندارم یه کم به خودم برسم. تازه مهم‌ترین مساله این است که آرامش هم ندارم. به نظر تو چیکار کنم؟» این روزها این عبارات را زیاد می‌شنوید. نداشتن آرامش و داشتن مشکلات کاری ورد زبان بیشتر اشخاص شده است. شاید فکر کنید برای به آرامش رسیدن نیاز به انجام کارهای بسیار و زمان طولانی دارید، اما جالب است بدانید حتی می‌توانید با انجام برخی از کارهای حتی در عرض ۱۰ دقیقه به آرامش برسید. می‌خواهید بدانید چگونه؟ این مطلب را به نقل از مجله سیمرغ بخوانید.

 

در عرض ۱۰ دقیقه به آرامش برسید

برای به آرامش رسیدن مثبت فکر کنید
سعی کنید حتی برای چند ثانیه هم که شده افکار مثبت و شاد در ذهنتان پرورش دهید. حتی برای چند لحظه دغدغه‌های کاری را کنار بگذارید. چشم‌هایتان را ببندید و به آینده‌ای مثبت و شاد بیندیشید.

برای به آرامش رسیدن ماساژ دست را فراموش نکنید
اگر وقت ندارید به ماساژ بروید، می‌توانید این کار را خودتان انجام دهید. با ماساژ دادن نقاط کانونی دست می‌توانید تنش و استرس را از بدن خود دور کنید. کافی است ابتدا زیر انگشتان شست را فشار دهید. سپس کناره‌های هر یک از انگشتان را با کمک انگشت نشانه و انگشت شست دست دیگرتان از نوک تا بند انگشتان فشار دهید. همین حرکت را می‌توانید برای کف و پشت دستتان انجام دهید.

برای رسیدن به آرامش شکلات بخورید
آیا می‌دانید خوردن شکلات خلق و خوی شما را بهبود می‌بخشد؟ شکلات خوردن همچنین باعث آرامش اعصاب شما و تقویت متابولیسم می‌شود.

برای رسیدن به آرامش به ستاره‌ها نگاه کنید
بهتر است بیرون بروید، بنشینید یا اگر ممکن است به پشت دراز بکشید و به ستاره‌ها خیره شوید به بالا نگاه کردن باعث کاهش فشار خون، تحریک مغز و تنفس و در نهایت آرامش شما می‌شود.

برای به آرامش رسیدن خنده را فراموش نکنید
مهم نیست که چقدر پرمشغله هستید، خندیدن باعث کاهش فشار خون و کورتیزول و فعال شدن اندورفین می‌شود که در نهایت خلق و خوی شما را بهبود می‌دهد و به شما آرامش می‌بخشد.

برای به آرامش رسیدن کمی عسل را فراموش نکنید
می‌توانید با خوردن عسل استرس خود را کاهش دهید. عسل نه تنها مرطوب کننده و آنتی‌بیوتیک طبیعی است بلکه می‌تواند اضطراب و افسردگی را از بین ببرد.

برای به آرامش رسیدن آدامس بجوید
تفاوتی نمی‌کند چه طعمی داشته باشد، جویدن آدامس البته نه به مدت طولانی می‌تواند میزان کورتیزول را کاهش دهد و استرس و اضطراب شما را از بین ببرد.

برای به آرامش رسیدن باغبانی کنید
برگ‌های سبز و گل‌های رنگارنگ باعث آرامش شما می‌شود. نیازی نیست حتما گل بکارید یا شاخه‌ها را هرس کنید حتی آب دادن به گیاهان و تنفس در هوای آنها هم آرامش بخش است.

برای به آرامش رسیدن از اخبار دوری کنید
وقتی استرس دارید، بدترین چیز برای شما شنیدن اخبار بد و منفی است. بنابراین برای اینکه به آرامش برسید، بهتر است تلویزیون را خاموش کنید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
16684
170
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 96 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>