فراکسیون معلولان هنوز تشکیل نشده است

 روزنامه ایران: رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون معلولان در مجلس دهم هنوز تشکیل نشده است گفت: مایلم که فراکسیون معلولان هر چه زودتر تشکیل شود. البته امضای نمایندگانی که مایلند عضو فراکسیون شوند جمع‌آوری شده و من نیز جزو امضا کنندگان هستم.

سلمان خدادادی با اشاره به اینکه گروه‌هایی از معلولان چند بار به من مراجعه کرده‌اند گفت: معلولان را به کمیسیون اجتماعی دعوت کردم تا هفته آینده جلسه‌ای با آنها داشته باشم.

وی با بیان اینکه تاکنون و با وجود فراکسیون معلولان پیگیر مسائل و مشکلات معلولان بوده‌ایم اظهار داشت: از زمانی که مجلس دهم تشکیل شده گروه‌های مختلف معلولان برای پیگیری مطالباتشان به ما مراجعه کرده‌اند البته از تعدادی از آنها که مطالبات جمعی داشتند خواستیم که مطالباتشان را به شکل مکتوب برای کمیسیون ارسال کنند که هنوز چیزی به دستمان نرسیده است ولی مشکلات موردی که با ما مطرح می‌شد را با وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرده ام. نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بررسی قانون جامع حمایت از حقوق معلولان هنوز در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار نگرفته است افزود: ما نمی‌توانیم طرح یا لایحه‌ای که از طرف هیأت رئیسه ارجاع نشده را بررسی کنیم. خدادادی گفت: همان‌طور که گفتم کمیسیون اجتماعی پیگیر مطالبات معلولان است و مؤید آن هم تصویب قانون کاهش ساعت کار زنان دارای شرایط خاص بود که با وجود اینکه از سوی شورای نگهبان رد شده بود باز در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت و طی رایزنی‌هایی که با شورای نگهبان انجام شد به تصویب رسید. البته من همه تلاشم را برای احقاق حقوق افراد دارای معلولیت و پیگیری مطالباتشان انجام خواهم داد.

رئیس کمیسیون اجتماعی همچنین از برگزاری جلسه هم اندیشی کمیسیون اجتماعی با نمایندگان کمیسیون اجتماعی در ادوار گذشته مجلس خبر داد و گفت: جهت استفاده از تجربه، اندوخته فکری و مخزن تفکرات همه نمایندگان عضو در کمیسیون اجتماعی از دوره اول تا نهم این دیدار برای نخستین بار درمجلس تدارک دیده شده است.

در این جلسه برنامه‌ها و اهداف نمایندگان ادوار که مغفول مانده است مورد بررسی قرار می‌گیرد، همچنین از پیشنهادات و برنامه‌های این نمایندگان جهت رفع مشکلات موجود درجامعه استفاده می‌شود.

سهیلا جلودارزاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه فراکسیون معلولان ان شاءالله هر چه زودتر تشکیل می‌شود گفت: من نیز جزو امضا‌کنندگان برای تشکیل فراکسیون معلولان هستم و تا آنجا که می‌دانم امضاهای نمایندگان به بخش فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی فرستاده شده است تا ان‌شاءالله فراکسیون هر چه زودتر تشکیل شود.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
93490
1307
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>