اعدام با رأی دادگاه «فوق العاده»

روزنامه ایران: مرد شیطان‌صفت که دختر 7 ساله را پس از تعرض به قتل رسانده بود صبح دیروز در شهرستان نیشابور با حضور مردم به دار آویخته شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، رسیدگی به این ماجرای هولنـــــاک از صبح 25 شهریور95 و به دنبال تماس خانواده‌ای با پلیس 110 آغاز شد که از گم شدن دختربچه هفت ساله‌شان – کیانا – در نیشابور خبر دادند. خانواده این کودک مدعی بودند فرزندشان نیمه‌های شب گذشته از خانه مادربزرگش ربوده شده و از سرنوشت‌اش خبری نیست.

کارآگاهان در تحقیق از خانواده کیانا پی بردند آنها ساکن تهران هستند و برای عیادت از پدربزرگ «کیانا» که در بیمارستان بستری بود، به نیشابور آمده‌اند. دو روز پس از ناپدید شدن دخترک، مردی نزد پلیس رفت و گفت: برادرش اشکان قاتل این دختربچه است. پس از این گزارش مأموران اشکان – 37 ساله که دارای سوابق کیفری است – را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند. مرد جوان که در برابر شواهد موجود راهی جز بیان حقیقت نداشت به قتل «کیانا» اعتراف کرد.

در پی این اعتراف مأموران با نشانی‌هایی که وی داد جسد دختربچه را پیدا کردند و اشکان نیز با انتقال به صحنه جنایت نحوه قتل را بازسازی کرد و گفت: با مادرزنم اختلاف داشتم. از خانه‌اش چیزی سرقت شده بود و او تصور می‌کرد من آن را دزدیده‌ام.

روز حادثه برادرزنم همراه همسر و فرزندش از تهران به نیشابور آمده بودند که برای عیادت از پدربزرگ کیانا به بیمارستانی در مشهد رفتند و کیانا در خانه مادربزرگش ماند. همسر و دو فرزند من هم شب را در همان خانه گذراندند. نیمه‌های شب چند بار در زدم ولی کسی در را باز نکرد. از درختی که کنار دیوار خانه بود، بالا رفتم و خودم را به داخل خانه رساندم. کیانا خواب بود و رویش چادری کشیده بودند. تصمیم داشتم دختربچه را به قتل برسانم تا از این طریق از مادرزنم انتقام بگیرم چون می‌دانستم که او عاشق کیاناست. دخترک را با چادری که به رویش کشیده شده بود، دزدیدم و با موتورسیکلت به خانه خودم بردم. وقتی به مقابل خانه رسیدیم، او از خواب بیدار شد و پرسید کجا می‌رویم که به دروغ گفتم او را پیش پدرش می‌برم. دخترک را به طبقه سوم خانه‌ام بردم و نقشه شیطانی‌ام را اجرا کردم و بعد هم با همان چادر خفه‌اش کردم. جسد دختربچه را به باغ پدرش بردم و زیر گچ‌های پیش‌ساخته مخفی کردم اما دو روز بعد از قتل دچار عذاب وجدان شدم و موضوع را به برادرم گفتم که او هم ماجرا را به پلیس اطلاع داد.

قصاص برای قاتل

با توجه به حساسیت واقعه، به پرونده این جنایت بصورت فوق‌العاده در دادگاه کیفری یک نیشابور رسیدگی شد و در جلسه دادگاه که روز شنبه گذشته برگزار شد، خانواده کیانا برای قاتل فرزندشان تقاضای قصاص کردند.

قاتل در دفاع از خود گفت: من هیچ دفاعی در برابر جنایتی که انجام داده‌ام، ندارم. مرا زودتر قصاص کنید و بعد از اعدام هم جسدم را دفن نکنید. من لیاقت دفن شدن هم ندارم. جسدم را در بیابان رها کنید تا خوراک حیوانات وحشی شود. من از کار زشت خود پشیمانم و نمی‌توانم دفاعی در برابر آن داشته باشم.

پس از دفاعیات این مرد و وکیل مدافعش قضات دادگاه وارد شور شدند و او را به اتهام قتل به قصاص، به اتهام آدم‌ربایی به 15 سال حبس و به اتهام تجاوز به عنف به اعدام محکوم کردند.
پس از صدور حکم دادگاه، قاتل تسلیم به رأی شد و به وکلایش اجازه اعتراض به رأی را نداد و گفت می‌خواهد هرچه زودتر قصاص شود. پس از تأیید حکم در دیوانعالی کشور سرانجام صبح دیروز قاتل را به میان شهر بردند و در حضور مردم او را به دار آویختند.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
56
79586
1095
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 74 مهمان و 3 عضو آنلاین داریم

  • fooladmeli
  • kingroof61
  • wikiooz

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>