راه‌های فرار از گرد و خاک خانه

سرویس سبک زندگی فردا: اگر چه نمي‌توانيم براي هميشه از گردوخاك نشسته بر وسايل خانه، خلاص شويم ولي راه‌حل‌هايی برای كم شدن گرد و غبار و راحت تميز كردن خانه داريم. در ادامه این راه‌ها را به نقل از همشهری آنلاین بخوانید.

 

راه‌های فرار از گرد و خاک خانه

‌اول از همه راه‌های ورود گردوخاك به خانه‌تان را پيدا كنيد. درز در و پنجره‌ها يكي از اصلي‌ترين راه‌هاي ورود گرد وخاك به خانه هستند. حتما اين درز‌ها را بگيريد تا علاوه بر جلوگيري ازورود گردوخاك، گرمای خانه از اين درزها خارج نشود. دريچه‌های كولر نيز يكی ديگر از راه‌های ورود گردوخاك به خانه است. حتما دريچه‌های كولر را ببنديد و بعد از تميز كردن آنها، يك كاغذ يا مقوا جلوی دريچه بچسبانيد تا مانع ورود گرد و خاك به خانه وخارج شدن گرما شود. در فصل‌های گرم سال نيز هربار بعد از جارو كشيدن خانه، كولر را خاموش كنيد و با سر فرچه‌ای جاروبرقی، دريچه‌های كولر را جارو كنيد تا گردوخاك آن گرفته شود.

ورود خود شما به خانه نيز يكي از راه‌های آمدن گردوخاك به منزل است. گردوخاكي كه روی كفش، لباس و وسايل‌تان نشسته، با شما وارد خانه مي‌شود. پس بهتر است كفش‌هايتان را خارج از در ورودی خانه دربياوريد و در جاكفشی بگذاريد. لباس‌هايتان را قبل از ورود به خانه بتكانيد و اگر خريد كرده‌ايد آنها را مستقيم به آشپزخانه ببريد و جابه‌جا كنيد. موكت يا فرش كوچكي در ورودی خانه پهن كنيد و هفته‌ای يك‌بار آن را بشوييد يا جارو بكشيد.

روزنامه يا كاغذ باطله را در اتاق پاره نكنيد، زيرا ريزذراتي كه آنها را تشكيل داده‌اند در هوا معلق می‌شوند و روی وسايل می‌نشينند.

فيلتر جاروبرقی‌تان را طبق دستوری كه دارد هر چند وقت يکبار تميز يا عوض كنيد، چون منافذ اين فيلترها بعد از مدتي كثيف و مسدود می‌شوند و نمی‌توانند گردوخاك را در جارو محبوس كنند و به بيرون باز می‌گردانند.

قبل از شروع گردگيری، خانه‌تان را جارو بزنيد؛ چون بيشتر گردوغبارها با جارو جمع می‌شود و مقدار كمي روی وسايل باقی مي‌ماند كه برای تميز كردن آنها بهتر است از گردگيرهای پری استفاده نكنيد چون گرد و خاك به آنها نمي‌چسبد و فقط از يك مكان به مكان ديگر منتقل مي‌شوند. بهترين گزينه، گردگيرهاي ريزبافت يا پارچه‌های ميكروفيبر يا الكترواستاتيكي هستند كه گردوخاك را به‌خود می‌گيرند و نگه‌می‌دارند و بعد از تمام شدن گردگيری به راحتي شسته می‌شوند و دوباره قابل استفاده هستند.

اگر دستمال يا پارچه‌های معمولی در دسترس داريد و با آنها خانه را تميز مي‌كنيد، حتما با كمی آب مرطوبشان كنيد تا گردوخاک به آنها بچسبد.

 

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
167540
2379
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 254 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>