پاسخ پژوهشگاه رویان درباره آزمایش روی میمون‎های قاچاق

خبرگزاری تسنیم: به دنبال انتشار گزارش هایی تحت عنوان نگرانی از ورود میمون‌های قاچاق به مراکز تحقیقاتی و انتقال غیرقانونی میمون‌های قاچاق به پژوهشگاه رویان توسط مسئولان محیط زیست در این خبرگزاری، پژوهشگاه رویان، طی مکاتبه ای با خبرگزاری تسنیم، خواستار انتشار توضیحات زیر شد:

" یک. پژوهشگاه رویان برای تحقیقات خود پیش از ورود به فاز انسانی به تحقیق روی نخستین های غیر انسانی نظیر میمون نیاز دارد.


دو. این گونه طرح ها با جزییات کامل از شورای علمی گروه تحقیقاتی، پژوهشکده و پژوهشگاه و همچنین کمیته اخلاق (دارای مجوز از کمیته کشوری اخلاق در پژوهش مستقر در وزارت بهداشت) مجوز اجرا می گیرد و ملاک بررسی در کمیته اخلاق سازمانی رویان بر پایه RRR بوده و راهنمای کار با حیوانات NIH است.


سه. میمون های مورد نیاز داخل مجموعه تکثیر و تعداد کمی نیز از طریق اهدا تامین می شوند.


چهار. طبق مقررات پژوهشگاه، میمون ها بدون توجه به منشاء آنها و بر اساس استاندارد به مدت یک ماه قرنطینه و مورد آزمایش های ویروسی، میکروبی و انگلی قرار می گیرند.


پنج. در مرحله ی تحقیق نیز تمام اصول اخلاقی کار و رفتار با حیوان رعایت می شود و طبق دستورالعمل در شرایط استاندارد و بهداشتی نگهداری می شوند. همچنین این گونه از میمون ها در هیچ شرایطی با انسان و محیط زیست انسان در تماس مستقیم نیستند."

جوابیه فوق در حالی، تنها توضیحات پژوهشگاه رویان در خصوص شبهات موجود در زمینه انتقال میمون های قاچاق به این مرکز به شمار می رود که  تلاش  خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم که پیش از انتشار دو گزارش فوق، در تماس با پژوهشگاه پرسش هایی را مطرح کرده بود برای گفت و گو با مسئولان این مرکز بی نتیجه ماند و پرسش‌ها بدون پاسخ.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، میمون‌هایی که به صورت قاچاق خصوصاً از مرز پاکستان به کشور وارد می‌شوند، پس از توقیف توسط سازمان حفاظت محیط زیست به مرکز بازپروری پردیسان منتقل شده و سپس با هماهنگی دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به منظور انجام تحقیقات به پژوهشگاه رویان منتقل می‌شوند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
2169
19
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 32 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>