دعوا و بحث سر این مسائل زندگی‌تان را جهنم می‌کند!

اگر او نمی‌خواهد که با شما به میهمانی جشن تولد همکارتان بیاید، خب نمی‌خواهد، به همین سادگی. ممکن است هیچ دلیل منطقی نیز پشت آن پنهان نباشد، پس با اصرار کردن، نه تنها حال خودتان، بلکه حال او را نیز دگوگون می‌کنید.

سرویس سبک زندگی فردا:مطمئنا هیچ کس از دعوا با شریک زندگی‌اش لذت نمی‌برد. در زندگی مشترک، موضوعات زیادی وجود دارد که موجب اختلاف نظر میان زوجین می‌شود اما برخی از آنها واقعا ارزش دعوا و نزاع را ندارد. اگر شما هم سر موضوعاتی که در اینجا به آنها اشاره کرده‌ایم، با همسرتان بگومگوی مدام دارید، همین حالا شیوه رفتارتان را تغییر دهید. در ادامه این موارد را به نقل از مجله سیمرغ می‌خوانید.

 

دعوا و بحث سر این مسائل زندگی‌تان را جهنم می‌کند!

از او کاری خواسته‌اید اما هنوز انجام نشده است
حتما برای شما هم بارها پیش آمده که از همسرتان بخواهید تا کاری را انجام دهد اما پس از گذشت مدتی ببینید که او هنوز هیچ اقدامی نکرده است؟ به عنوان مثال از او خواسته‌اید که سطل زباله را بیرون بگذارد یا سر ساعت ۹ کانال تلویزیون را تغییر دهد چون که شما می‌خواهید برنامه مورد علاقه‌تان را ببینید، اما او به هیچ کدام عمل نکرده است. مهم نیست. همه ما گاهی فراموش کار می‌شویم. مطمئنا برعکس این قضیه نیز اتفاق افتاده است و شما نیز بارها آنچه همسرتان به شما گوشزد کرده بود را از یاد برده‌اید. ذهن ما کامل نیستید، همیشه نقص‌هایی دارد اما اینها دلیل خوبی برای شروع یک جنگ در میدان زندگی نیستند. بهتر است قبل از این که خواسته یک نفر تبدیل به نزاع شود، با تکرار و البته زبان خوش آن را ختم به خیر کنید.

خانواده و دوستان همسرتان رفتاری غیر منطقی از خود نشان داده‌اند
این که یکی از اعضای خانواده یا دوستان همسرتان حرفی زده یا رفتاری از خود نشان داده که مورد پسند شما نبوده است، ربطی به همسرتان ندارد. مقصر شخص دیگری است. پس شما نباید او را به دلیل رفتار دیگری سرزنش کنید. تنها زمانی که دلیلی قانع کننده‌ای پشت آن داشته باشید، حق بگو مگو دارید. در غیر این صورت، لحظات شیرین خود را به خاطر فرد دیگری، که ممکن است روح‌اش هم از این قضیه بی خبر باشد، تلخ نکنید.

خواسته‌های همسرتان متفاوت از انتظارات شماست
شاید فکر کنید که در تمام مسائل باید با همسرتان تفاهم داشته باشید اما واقعیت این است که تضادها گاهی روابط را جذاب‌تر می‌کنند. شاید شما دوست داشته باشید در خانه بمانید و کتابی بخوانید یا برنامه مورد علاقه‌تان را تماشا کنید اما همسرتان از خانه بیرون رفتن را می‌پسندد، در این صورت به جای دعوا کردن، انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان دهید و با یکدیگر سازش کنید. خدا را چه دیدید؟ شاید با تجربه چیزهای جدید، به آنها علاقمند خواهید شد. شما قادر نیستید شخصیت طرف مقابل‌تان را تغییر دهید، اما می‌توانید با گفتگو با هم به نظری مشترک برسید.

همسرتان از آمدن به مکانی خاص با شما، امتناع می‌کند
این آخر جهان نیست. اگر او نمی‌خواهد که با شما به میهمانی جشن تولد همکارتان بیاید، خب نمی‌خواهد، به همین سادگی. ممکن است هیچ دلیل منطقی نیز پشت آن پنهان نباشد، پس با اصرار کردن، نه تنها حال خودتان، بلکه حال او را نیز دگوگون می‌کنید. به این فکر کنید که ممکن است این شرایط برای شما هم پیش آید. آیا دوست دارید کسی شما را مجبور به رفتن به جایی کند؟ پس بهتر است جر و بحث سر این موضوع را فراموش کنید.

تفریحات او متفاوت از شماست
مهم نیست چند ساعت، چند روز یا حتی ماه‌ها و سال‌ها با همسرتان در مورد این که او به فوتبال یا بازی‌های یارانه‌ای علاقه دارد، بحث کنید، شما هیچ وقت نخواهید فهمید که چرا آقایان عاشق فوتبال‌اند یا این که چرا خانم‌ها از تماشای سریال‌های تلویزیونی لذت می‌برند. پس بهتر است بدون هیچ جنجالی، آنچه طرف مقابل‌تان را شاد و سرگرم می‌کند، قبول کنید.
 
اتفاقاتی که در گذشته زندگی او رخ داده است
شما حق این که همسرتان را به خاطر گذشته‌اش، قبل از این که شما به زندگی او وارد شوید، سرزنش کنید. شما او را همین طور که بوده، با همان گذشته، قبول کرده‌اید. به بیان دیگر، اگر گذشته شما نبود، اگر برخی چیزها را تجربه نمی کردید، حال اینجا که باید، در کنار هم نبوده‌اید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
6
105577
1455
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 105 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>