خطرسنگ صفرا در زنان بیشتر از مردان است

خبرگزاری ایرنا: دبیراجرایی نهمین کنگره پانکرانس و مجاری صفراوی گفت:زنانی که زایمان های مکرر داشته، افرادچاق وافرادی که زمینه ژنتیک دارند بیشتر در معرض ابتلا به سنگ صفرا قراردارند.

 

دکتر امیر صادقی درحاشیه نهمین کنگره بین المللی پانکرانس ومجاری صفراوی (پانکراتوبیلیاری) دبیراجرایی نهمین کنگره پانکرانس و مجاری صفراوی با اشاره به اینکه شیوع تشکیل سنگ صفرا در زنان شایع تر از مردان است،گفت:زنانی که زایمان های مکرر داشته، افرادچاق وافرادی که زمینه ژنتیک دارند بیشتر در معرض ابتلا به سنگ صفرا قراردارند.


 صادقی افزود: همچنین تغذیه نامناسب، سبک زندگی غلط و کم تحرکی در ایجاد سنگ صفرا نقش دارند.

وی با بیان اینکه شیوع سنگ صفرا در زنان 50 ساله 5 تا 7 درصد و در مردان حدود 3 درصد است به مردم توصیه کرد که تحرک بدنی داشته و از خوردن غذاهای آماده به شدت خودداری کنند.
دبیرعلمی نهمین کنگره پانکرانس و مجاری صفراوی نیزگفت:التهاب لوزالمعده به صورت حاد و مزمن، نحوه تشکیل و درمان سنگ های صفراوی و تومورهای لوزالمعده از مهمترین موضوعات قابل ارائه در این کنگره است.

دکتر امیرهوشنگ محمدعلی زاده، انتقال تجربیات، بیان آخرین دستاورده های علمی و ارائه تازه ترین یافته های علمی را از مهمترین اهداف این رویداد علمی اعلام و اظهار کرد: انتقال تجربیات زمینه را برای ارائه خدمات بهتر به بیماران و پیشرفت درمانی فراهم می کند.

وی ارائه خدمات مناسب و مطلوب به بیماران را از دیگر اهداف برگزاری این کنگره اعلام کرد و گفت: برگزاری اینگونه کنگره ها در اعتلای سطح علمی کشور نقش بسزایی دارد.

محمدعلی زاده بیان کرد: در روز اول کنگره سعی شده از ظرفیت و اندوخته های علمی استادان برجسته داخلی در قالب پنل های تخصصی و در روز دوم از تجربیات و دستاورده های علمی استادان برتر خارجی در قالب سخنرانی استفاده شود.

دبیر علمی نهمین کنگره پانکرانس و مجاری صفراوی اظهار کرد: نتایج کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در این حوزه در قالب سخنرانی در سومین روز این کنگره ارائه خواهد شد.

وی حضور استادان برجسته خارجی را فرصتی مغتنم دانست و گفت: حضور این افراد فرصتی مناسب برای انتقال تجربیات و بیان آخرین دستاوردهای علمی در این زمینه است که سبب ارتقاء سطح علمی دانشجویان و پزشکان می شود.

نهمین کنگره پانکرانس و مجاری صفراوی از امروز آغاز و تا روز جمعه ( 9 مهرماه ) در سالن همایش پژوهشکده گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه دارد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
10
138525
1879
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 81 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>