دستگیری کلاهبردار نیم میلیاردی در صندوق عقب خودرو

همشهری آنلاین: اين مرد كه احمد نام دارد براي فريب طعمه‌هايش نقشه‌اي كاملا حرفه‌اي و وسوسه‌كننده داشت تا جايي كه باعث شد خيلي‌ها به تصور به‌دست آوردن سودهاي ميليوني، همه سرمايه‌شان را در اختيار او قرار دهند؛ غافل از اينكه مرد كلاهبردار نقشه‌ شومي براي‌شان كشيده است.

كلاهبرداري‌هاي احمد در استان گلستان، در شهرستان آزادشهر رقم خورد. او با اين ادعا كه مي‌تواند خودروهاي ساخت داخل را چند ميليون تومان پايين‌تر از قيمت بازار به مشتريانش بفروشد، آنها را فريب داد و سرمايه‌ صدها نفر را به جيب زد. متهم به همراه مردي جوان شركتي در آزادشهر تاسيس و با تبليغات گسترده در سراسر شهر و شهرستان‌هاي اطراف شروع به جذب مشتري كرد. آنها به مشتريان خود وعده داده بودند كه در ازاي پرداخت 17.5ميليون تومان، مي‌توانند 2ماهه خودروي پرايد تحويل بگيرند.

حال آنكه قيمت خودرو در بازار 19.5 ميليون تومان بود و حتي وعده داده بودند كساني كه قصد تحويل گرفتن خودرو ندارند، مي‌توانند در ازاي سرمايه‌شان هر 2‌ماه 2ميليون تومان سود دريافت كنند.به اين ترتيب بود كه صدها نفر در وسوسه دريافت اين سود عجيب، راهي شركت مورد نظر شدند و همه سرمايه‌شان را در اختيار آنها قرار دادند تا به‌تصور خودشان سود ميليوني دريافت كنند. اما در نهايت پس از چند سال فعاليت، سرشاخه‌ اصلي شركت(احمد) درحالي‌كه حدود 300ميليارد تومان از طعمه‌هايش دريافت كرده بود، ناپديد شد و آنها را به دردسر بزرگي انداخت.

كلاهبرداري در سيستان و بلوچستان

وقتي احمد ناپديد شد، كسي خبر نداشت كه او با همين شگرد در استان‌ سيستان و بلوچستان هم كلاهبرداري كرده است. يكي از مالباختگان او در تشريح نحوه كلاهبرداري مي‌گويد: احمد مدعي بود كه وارد‌كننده لوازم يدكي خودرو از چين است. او مي‌گفت كه در دوران تحريم، محموله‌هاي بزرگ لوازم يدكي خودرو وارد كشور كرده و به ايران‌خودرو فروخته است.

حالا هم كه ايران‌خودرو ميلياردها تومان به او بدهكار است، به او مجوز داده كه خودروهاي پژو را چند ميليون‌تومان زير قيمت بازار بخرد. احمد مدعي بود كه هربار يك حواله هزارتايي خودرو برايش صادر مي‌شود و او مي‌تواند اين خودروها را به مشتريانش زير قيمت بازار بفروشد. مالباخته ادامه مي‌دهد: او به كساني كه ماشين مي‌خواستند، 50روزه ماشين مي‌داد و به بقيه هم كه سود مي‌خواستند، سالانه حدود 70درصد سود پرداخت مي‌كرد.

سود زيادي بود و براي همين وسوسه شدم كه با او كار كنم و شروع به جمع‌كردن پول از اهالي روستاي‌مان نصيرآباد كردم. مرد جوان مي‌گويد: هر كس سرمايه‌اي داشت به من سپرد تا با آن كار كنم. يكي زمينش را فروخت، ديگري طلاهايش و آن يكي هم ماشينش را. وقتي 601ميليون تومان جمع شد با احمد تماس گرفتم.

از قبل تعريف‌هاي زيادي درباره او شنيده بودم. كساني كه با او كار مي‌‌كردند، مي‌گفتند كه در چند سالي كه با وي كار مي‌كنند، هرگز زير قولش نزده است. من هم 601ميليون تومان را به حسابش ريختم و قرار شد هر 2‌ماه سودش را دريافت كنم. من قصد داشتم بخشي از مبلغ سود را براي خودم بردارم و بقيه را بين كساني كه پول داده بودند تقسيم كنم تا اينكه چند روز مانده به موعد دريافت نخستين سود، فهميدم كه او سر خيلي‌ها را كلاه گذاشته و فرار كرده است.

فرار به آن سوي مرزها

احمد در استان خراسان رضوي نيز به كلاهبرداري‌هايش ادامه داد و اين در حالي بود كه در مجموع بيش از 2هزار نفر به تصور اينكه با سرمايه‌گذاري نزد او مي‌توانند بدون زحمت به سود برسند، 500ميليارد تومان سرمايه‌شان را در اختيار وي قرار داده بودند. به همين دليل با فرار مرد كلاهبردار، ناگهان دادسراها با موجي از مالباختگاني روبه‌رو شدند كه بسياري از آنها همه سرمايه‌ زندگي‌شان را از دست داده بودند.

 

در چنين شرايطي تحقيقات گسترده براي دستگيري مرد كلاهبردار شروع شد اما بررسي‌ها نشان مي‌‌داد كه او به خارج از كشور گريخته است. با اين حال جست‌وجو براي رديابي او ادامه يافت و كارآگاهان متوجه شدند كه وي ابتدا به تركيه گريخته و از آنجا راهي يونان شده است. مرد كلاهبردار تصور مي‌كرد با فرار از كشور، ديگر پليس در تعقيب او نخواهد بود، اما حساسيت پرونده باعث شد تا كارآگاهان با اين احتمال كه وي به ايران بازخواهد گشت، همه تحركات او را زيرنظر بگيرند.

 

چند‌ماه از فرار مرد كلاهبردار گذشته بود تا اينكه كارآگاهان پليس آگاهي سيستان و بلوچستان به سرنخ‌هايي دست يافتند كه نشان مي‌داد اين مرد اول مهرماه و با هويت جعلي به ايران بازگشته است. كارآگاهان كه از قبل تمامي پاتوق‌ها و مخفيگاه‌هاي احتمالي او را شناسايي كرده بودند به جست‌وجوي نامحسوس پرداختند و در نهايت معلوم شد كه اين مرد در ويلايي در منطقه دماوند مخفي شده است.

 

چند تيم عملياتي از استان سيستان و بلوچستان راهي پايتخت شدند و با محاصره اين ويلا عمليات ضربتي براي دستگيري مرد كلاهبردار را شروع كردند. احمد به محض اطلاع از حضور پليس در محل، خود را به پاركينگ رساند و در صندوق عقب ماشينش مخفي شد. با اين حال كارآگاهان كه اطمينان داشتند وي در داخل خانه است، به جست‌وجوي دقيق آنجا پرداختند و در نهايت او را در داخل صندوق عقب خودرو دستگير كردند. سردار رحيمي، رئيس پليس استان سيستان و بلوچستان با بيان اين خبر گفت: متهم تاكنون به كلاهبرداري 500ميليارد توماني اعتراف كرده است و تحقيقات از او ادامه دارد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
0
32781
230
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>