سردار مومنی: ایران ٩٥ امن‌تر از ایران ٩٤ است

خبرگزاری تسنیم: سردار اسکندر مؤمنی در همایش بزرگ کاراگاهان پلیس آگاهی با گرامی‌داشت هفته ناجا و دفاع مقدس، اظهار کرد: در سال گذشته و امسال شاخص‌های امنیتی در تمام حوزه‌ها بهبود ملموسی داشته و این در حالی است که ناامنی در پیرامون کشورمان موج می‌زند و ما جزیره امنی هستیم که روز به روز به رشد خود ادامه می‌دهد.

وی امنیت کشور را مرهون هدایت‌های رهبری و همکاری تمام نیروهای انتظامی نظامی و امنیتی خواند و اضافه کرد: علاوه بر این موارد در بحث امنیت داخلی و برخور با جرایم نیز شاهد بهبود شرایط و ارتقا شاخصه‌های امنیتی هستیم.

مؤمنی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه مبارزه با سرقت و قاچاق کالا و قرارگاه آموزش، بر اهمیت آموزش  در نیروی انتظامی تأکید کرد: در عرصه مبارزه به کالای قاچاق علی‌رغم افزایش ٣٤ درصدی کشفیات در ٦ ماه اول سال جاری، فاصله زیادی تا نقطه مطلوب داریم و باید با تمرکز بر کار اطلاعاتی و رفع خلاهای قانونی و مکانیزه کردن فرایندها برخورد جدی‌تری با قاچاق کالا انجام داد.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال در هفته گذشته همکاران ما در بندرعباس ١١ کانتینر کریستال کشف کردند که به عنوان درپوش شیشه اظهار و اسناد گمرکی آن جعل شده بود.

مؤمنی گفت: مبارزه با کالای قاچاق یک وظیفه دینی و ملی است و امیدواریم در شش ماهه دوم سال جاری شاهد پیشرفت‌های قابل توجهی باشیم.

وی با اشاره به موضوع سرقت افزود: ما در حوزه پیشگیری نیز نقش داریم ولی تولید امنیت و پیشگیری از وقوع جرم یک وظیفه فراسازمانی است.

مؤمنی مسئولیت کشف جرایم را از وظایف پلیس دانست و افزود: حوزه کشف نماد کارامدی نیروی انتظامی است و باید بدانیم ارتقا کشف بدون ارتقا آموزش و بهره‌مندی از تجهیزات نوین امکانپذیر نیست.

وی با بیان این‌که تأمین امنیت امروز، به روش‌های سنتی امکانپذیر نیست، افزود: پلیس آگاهی لازم است تا با بهره‌مندی از تجارب علمی و دستاوردهای مراکز تحقیقاتی بیش از گذشته به روز شوند چرا که هر روز شاهد روز آمدی در دنیای اطراف هستیم.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت سرعت کشف جرایم و مدیریت صحنه جرم گفت: مالباخته و قربانی جرایم نباید احساس کنند که یک مأمور پلیس نسبت به این جرائم بی تفاوت هستند و این موضوع بسیار مهمی است که باید توجه بیشتری به آن داشته باشیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
33345
255
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 54 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • balavipourali

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>