توضیح پلیس راهور درباره توقف ثبت جرائم طرح LEZ

خبرگزاری ایسنا: سردار سید تیمور حسینی در حاشیه همایش تقدیر از نمونه‌های ترافیکی که ظهر امروز در پلیس راهور تهران برگزار شد، درباره توقف اجرای طرح ال‌ای‌زد گفت: بحث طرح کاهش همچنان در حال اجراست و البته چند روزی ثبت دوربینی جرائم به تعویق افتاد.


وی درباره اینکه آیا پلیس پاسخی به نامه وزارت کشور در خصوص انتقاد از توقف ثبت دوربینی جرایم در اجرای طرح LEZ داده یا خیر گفت: این نامه خطاب به پلیس راهور تهران نبوده و اطلاعی از پاسخ به آن ندارم.

سردار حسینی اضافه کرد: البته این طرح تعطیل نشده بلکه ثبت دوربینی جرایم موقتا متوقف شده و به زودی ثبت دوربینی آن آغاز خواهد شد، ضمن اینکه مبلغ جریمه 50 هزارتومانی برای خودروهای فاقد معاینه فنی توسط مأموران راهور همچنان ثبت می‌شود.


رییس پلیس راهور پایتخت درباره اینکه ثبت دوربینی جرائم چه زمانی آغاز خواهد به ایسنا گفت: پلیس راهور مشکلی در ثبت تخلفات ورود خودروهای فاقد معاینه فنی به محدوده زوج و فرد ندارد و همانطور که جانشین ریاست پلیس راهور ناجا اعلام کردند 10 روز برای دریافت معاینه فنی به رانندگان فرصت داده شده و پس از جرایم به وسیله دوربین نیز ثبت خواهد شد که فکر می‌کنم در حال حاضر پنج روز از مهلت ده روزه نیز گذشته است.


وی با بیان اینکه دریافت معاینه فنی مانند گواهینامه نیست که تنها یکبار دریافت شود، اظهارکرد: دریافت معاینه فنی برای خودروهایی که پنج سال و بیشتر از تاریخ تولیدشان گذشته اجباری است و باید هر ساله دریافت شود.

خودروهای امدادی در حال مأموریت بر اساس قانون می‌توانند یکسری از تخلفات همچون عبور از چراغ قرمز ، سرعت غیر مجاز و.... را انجام دهند و البته این تخلفات تنها در صورتی لحاظ نمی‌شود که خودرو در حال ماموریت باشد.

وی درباره جریمه خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی نیز گفت: بر اساس آمارهایی که ما داریم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی همواره در حال کاهش بوده و البته در این بین کاهش جرائم ناوگان اتوبوسرانی به نسبت ناوگان تاکسیرانی بیشتر بوده است.

رییس پلیس راهور پایتخت، اضافه کرد: البته اگر بخواهیم میزان تخلفات ناوگان حمل و نقل عمومی را با توجه به نسبت پیمایش و ترددشان در معابر بررسی کنیم، میزان تخلفات رانندگی این افراد در مقایسه با خودروهای عمومی بسیار کم است.

وی با اشاره به همایش تجلیل از نمونه‌های ترافیکی گفت: در این همایش از تعدادی از رانندگان نمونه که در یک سال گذشته تصادف و تخلفی نداشته‌اند تقدیر شد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
9
18382
236
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>