امضای توافق‌نامه همکاری میان شهرداری تهران و متروپلیس

سرویس اجتماعی فردا: محمدباقر قالیباف طی سخنانی در این مراسم، ضمن ابراز خوشحالی از حضور رئیس متروپلیس در تهران پیش از برگزاری نشست شهرداران کلانشهرهای دنیا در بوگوتا، ابراز داشت: امیدوارم این سفر و امضای تفاهم نامه همکاری فرصت مناسبی را برای همکاری های بیشتر و موثرتر شهرداری تهران و متروپلیس فراهم کند.

به گزارش شهرنوشت، شهردار تهران با تاکید بر چالش های مشترک کلانشهرهای دنیا، ابراز داشت: مشکلات آب، فاضلاب، محیط زیست، حمل و نقل ، فضای سبز و بهداشت از جمله چالش های همه شهرها است؛ امیدوارم با حضور شما در ریاست متروپلیس این همکاری های فنی، اقتصادی و فرهنگی در شهر تهران و دیگر کلانشهرها به منظور برطرف کردن چالش های مشترک برقرار شود.

وی ضمن ابراز امیدواری برای گسترش همکاری بین تهران و مونترال، تصریح کرد: طبیعتا گفت و گوهای بین شهرداران دو شهر می تواند همکاری های بسیار نزدیک تری در عرصه های فنی و فرهنگی بین دو تهران و مونترال در آینده نزدیک برقرار کند.

شهردار تهران تاکید کرد: همچنین این فرصت فراهم خواهد شد تا در آینده نزدیک ارتباط بین دو کشور برای تامین امکانات و رفاه بیشتر برای مردم در کنار رفت و آمد های علمی، اقتصادی و توریستی فراهم شود.

همچنین «دنیس کودر» شهردار مونترال نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور در تهران، ابراز داشت: ما شاهد آغاز عصر جدیدی در حوزه روابط بین الملل با شعار «جهانی فکر کنید و محلی عمل کنید» هستیم؛ بر این اساس جهان را بر اساس تعاریف قدیمی بین قاره ها و کشورها تعریف نمی کنیم، بلکه این تعریف در بین شهرها صورت می گیرد.

 قالیباف گفت: برای رسیدن به زمین بهتر باید گفت و گو را آغاز کنیم و شهرداران نیز در خط مقدم این اقدامات در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و توسعه پایدار قرار دارند.

وی ضمن قدردانی از شهردار تهران به خاطر نگاه و برنامه های عمیق وی برای آینده شهر تهران، تصریح کرد: در زمان حضورم در تهران شاهد بودم که چه تغییرات قابل توجهی در تهران رخ داده است.

رئیس متروپلیس با تاکید بر اینکه «تا 20 سال آینده حدود 70 درصد جمعیت جهان در شهرها زندگی خواهند کرد»، عنوان داشت: بنابراین باید برای آینده برنامه ای داشته باشیم تا کیفیت زندگی در شهرها را افزایش دهیم و در زمینه مشکلاتی همچون حمل و نقل، مدیریت فاضلاب، مدیریت آب و ... برنامه ریزی کنیم؛ در این زمینه شهرها می توانند نقش مهمی در کمک به دولت ها برای حل مشکلات ایفا کنند.

شهردار مونترال خاطر نشان ساخت: 14 کلانشهر در کنار یکدیگر برای تشکیل مترو پلیس حضور داشته اند؛  تهران هم در دو دهه گذشته نقش بسیار مهمی در این سازمان بین المللی ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه «شاهد شروع عصر جدیدی از همکاری ها و چندجانبه گرایی در عرصه بین المللی هستیم»، عنوان داشت: باید دنبال راه حل ها و کانال های بهتر برای تعامل و ارتباطات بین کشورها هستیم و در این روابط رهبری شهرها بسیار حائر اهمیت است .

دنیس کودر در  بخش دیگری از سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از امضای یادداشت تفاهم بین شهرداری تهران و متروپلیس، تاکید کرد: این یادداشت تفاهم می تواند بستری برای افزایش تعامل بین تهران و دیگرشهرهای ایران با متروپلیس باشد تا در چشم انداز اجلاس اسکان سازمان ملل متحد نقش شهرها برجسته شود. این امر همسو با برنامه و رویکرد سازمان ملل متحد است که نقش بسیار مهمی برای شهرها قائل شده تا نقش شهرها در تصمیم گیری ها فزاینده باشد.

شهردار مونترال در پایان با بیان اینکه « امضای این یادداشت تفاهم نقطه شروعی برای ایجاد روابط بین متروپلیس و شهرداری تهران است» عنوان داشت: برای اینکه ثابت کنیم در حرف ها صادق هستیم، در اینجا حضور دارم تا نشان داده شود با رویکرد جدید، نگاه جدی برای دوره جدید همکاری ها بین تهران و متروپلیس داریم.

بر اساس این گزارش شهرداری تهران از اواسط دهه 90 میلادی عضو انجمن کلانشهرهای مهم جهان شد و در این مدت به عنوان یکی از اعضای بنیانگذار و فعال همکاری های خوبی با متروپلیس داشته است.

شهرداری تهران به مدت سه سال ریاست کمیسیون حکمرانی محلی و توسعه پایدار شهری را در متروپلیس بر عهده داشته و در سال 2005 نیز اجلاس این کمیسیون به میزبانی شهرداری تهران برگزار شد.

حضور موثر تهران در رویدادها و همایش های متروپلیس، برپایی دوره های مشترک و کارگاه های آموزشی با همکاری متروپلیس در تهران و دیگر شهرهای خاورمیانه و همکاری موثر در زمینه تبادل اطلاعات و دانش تخصصی در حوزه مدیریت شهری از جمله اقدامات مشترک تهران و متروپلیس در این مدت بوده است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
1
59704
450
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 115 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>