افزایش دانشجویان بورسیه ایران و ژاپن

خبرگزاری مهر: در دیدار وزیر مشاور در امور علم و فناوری کابینه ژاپن با محمدفرهادی وزیر علوم ایران نحوه گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی میان ایران و ژاپن بررسی شد.

محمدفرهادی وزیر علوم شب گذشته در راس هیاتی به منظور شرکت در سیزدهمین مجمع جهانی علم و فناوری وارد شهر کیوتو در ژاپن شد.

تسو روهو وزیر مشاور در امور علم و فناوری کابینه ژاپن در ملاقات امروز خود با وزیر علوم کشورمان در حاشیه این اجلاس، بر گسترش همکاری های آموزشی و توسعه مناسبات علمی میان دو کشور تاکید کرد و از آمادگی کشور ژاپن برای تحقق این مهم خبرداد.

در این دیدار محمد فرهادی وزیر علوم نیز با اعلام آمادگی برای افزایش این همکاری ها، توجه دانشگاه های ایران به فعالیت های علمی در سطح بین المللی را به عنوان یکی از اولویت های مهم عنوان کرد که می تواند دستاوردهای قابل توجهی درحوزه های آموزشی و علمی به همراه داشته باشد.

طرفین همچنین با اشاره به حضور حدود ۲۰۰ دانشجوی ایرانی در ژاپن و ۱۹ دانشجوی ژاپنی در ایران اعلام کردند که این آمار قابل توجه نیست و باید افزایش یابد.

در این دیدار تاکید شد، شرایط لازم برای افزایش تعداد دانشجویان بورسیه وجود دارد و با یک برنامه ریزی مناسب باید آن را اجرایی کرد.

تبادل استاد و دانشجو میان دانشگاه های دو کشور، ایجاد فرصت های مطالعاتی، اجرای طرح ها و پروژه های مشترک علمی و همچنین برگزاری سمینارها و همایش های علمی در دو کشور از دیگر محورهای مطرح شده در این دیدار بود.

در سیزدهمین مجمع جهانی علم و فناوری «کیوتو» ژاپن که به همت انجمن بین المللی علوم و فناوری در جامعه (STS) برگزار می شود، شرکت کنندگان به دنبال فرصت های ایجاد شده و عرضه راهکارهایی مناسب برای حل مشکلات پیش آمده جامعه بشری هستند که در ارتباط با استفاده از علوم و فناوری شکل گرفته است.

انجمن «اس. تی. اس» در سال ۲۰۰۴ به عنوان یک سازمان غیردولتی بنا نهاده شد که اکنون در شورای مرکزی آن ۸۱ نفر از ۲۸ کشور دنیا از جمله جمهوری اسلامی ایران عضویت دارند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
9
36488
481
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 98 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>