چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

سرویس سبک زندگی فردا: اگر به دسته گلی با رنگی خاص احتیاج داشته باشید، اما نتوانید آن را در هیچ کجا پیدا کنید چه می‌کنید؟ آنها را رنگ کنید! رنگ کردن گل‌های سفید با سایه‌ی مورد نظرتان جالب و آسان است و برای موقعیت‌هایی مانند عروسی و یا گردهمایی احزاب که به گل‌هایی مطابق با طرح رنگی خاص نیاز دارید فوق‌العاده هستند. در ادامه به نقل از این چگونه رنگ کردن گل‌های طبیعی را یاد بگیرید.

وسایل لازم: رنگ خوراکی شیشه آب گرم قاشق پلاستیکی گل‌های سفید قیچی باغبانی

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم  

 

مرحله ۱: رنگ خوراکی را مخلوط کنید رنگ خوراکی را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و با یک قاشق پلاستیکی هم بزنید. برای هر چهار اونس آب حدود ۲۵ قطره رنگ خوراکی کافی است. هر چند رنگ‌های خوراکی به طور معمول در جعبه‌ای چهار رنگ قرار دارند، فراموش نکنید که می‌توانید با ترکیب رنگ‌های مختلف رنگ‌های بیشتری به دست آورید. فروشگاه‌ها نیز سایه‌ی نئون رنگ‌های خوراکی را برای ترکیب رنگ‌های جذاب‌تر به فروش می‌رسانند. برای این گل‌ها من از نئون آبی استفاده کردم.

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

مرحله ۲: برگ‌ها را بچینید تمام شاخ و برگ‌ها را از ساقه گل جدا کنید. جدا کردن برگ از ساقه مانع حرکت رنگ خوراکی به سمت برگ‌ها و دور شدن آن از گلبرگ گل می‌شود.

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

مرحله ۳:ساقه را بچینید با یک قیچی باغبانی تیز ساقه را با زاویه ی ۴۵ درجه بچینید. ایجاد این زاویه دو هدف را دنبال می‌کند. این کار سطح برش را افزایش می‌دهد به طوری که آب -و رنگ خوراکی- بیشتری به ساقه جذب می‌شود. و برش زاویه‌دار ساقه مانع مستقیم ایستادن ساقه در کف گلدان می‌گردد که موجب قطع منبع تامین آب می‌شود.

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

مرحله ۴:گل‌ها را در رنگ خوراکی قرار دهید گل‌های چیده شده را در شیشه‌ای از رنگ خوراکی قرار دهید. گل‌های مختلف رنگ خوراکی را به مقدار متفاوتی جذب می‌کنند، بنابراین این آزمایش را با چندین نوع گل سفید انجام دهید. در اینجا ما میخک، داوودی و ادریسی را رنگ کرده‌ایم.

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

مرحله ۵:
۲۴ ساعت صبر کنید گاهی اوقات در عرض چند دقیقه متوجه تغییر رنگ گلبرگ گل‌ها می‌شوید، اما صبور باشید. ۲۴ تا ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا گل به حداکثر پتانسیل رنگ خود برسد. در تصویر زیر گل‌ها را پس از ۲۴ ساعت ماندن در محلول رنگ خوراکی می‌بینید. همان طور که می‌بینید ادریسی بالاترین جذب رنگ را داشته است.

 

چگونه گل‌های شاخه‌ای را به رنگ دلخواه خود در بیاوریم

مرحله ۶: ساقه‌ها را بشویید ساقه‌ی گل ها را با آب بشویید تا رنگ خوراکی از آن پاک شود. گل‌های رنگ شده را در یک گلدان آب بگذارید و از تغییر رنگ جادویی آنها لذت ببرید.

نکات و هشدارها
- هنگامی که ساقه‌ها را می‌چینید، به یاد داشته باشید که هر چه کوتاه‌تر باشند، رنگ خوراکی فاصله‌ی کمتری را برای رسیدن به گلبرگ گل طی می‌کند. بنابراین، با ساقه‌های کوتاه تر نتایج بهتری به دست می‌آورید.

- بهتر است در مرحله‌ی آخر دو تا سه سانت از ساقه را بچینید تا زمانی که آنها را مجددا در آب قرار می‌دهید برش تازه‌ای داشته باشند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/03
9
105752
1291
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783

حاضرین در سایت

ما 199 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • jahanbilyard

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>