واکنش پلیس به فیلم تولید ماده مخدر زامبیا

خبرگزاری مهر: سردار مسعود زاهدیان در جمع خبرنگاران گفت: امسال بر اثر تلاش های همکارانم در سطح کشور، تا امروز ۱۳ درصد افرایش کشفیات داشته ایم.

وی ادامه داد: در ۶ ماهه اول امسال ۳۲۲ تن و ۵۰۰ کیلو مواد مخدر در کشور کشف شده و باندهای مختلفی شناسایی و دستگیر شده اند و ۷۸ درصد کشفیات ما در مرزهای شرق و حاشیه جنوب بوده است و بیشترین ماده کشف شده نیز به ترتیب تریاک، هروئین و مرفین بوده است و همچنان سنتی ها در صدر کشفیات است.

وی درباره پخش فیلمی که در آن ماده مخدر زامبیا را معرفی می کرد، گفت: احتمال تولید ماده مخدر جدید با پایه روانگردان ها و با تغییرات جزئی در نام ماده مخدر وجود دارد اما این ماده تاکنون در ایران مشاهده نشده است.

عرضه مواد مخدر قدیمی با نام جدید توسط مافیا

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا همچنین با اعلام اینکه مافیایی در بین قاچاقچیان وجود دارد که با تغییر نام های مواد مخدر مواد قدیمی را در بازار ارائه می کند، گفت: در برخورد با شبکه های توزیع مواد صنعتی کشفیات افزایش داشته است.

وی درباره معتادان متجاهر گفت: جمع آوری معتادان جزو وظایف ماست و ما آمادگی جمع آوری همه آنها در طول یک هفته را داریم اما سایر دستگاه هایی که در این زمینه مسئول هستند باید پای کار باشند. در تهران ۱۲ هزار نفر معتاد متجاهر وجود دارد و در کل کشور این آمار ۵۵ هزار نفر تا ۶۰ هزار نفر هستند که در استان های مختلف متفاوت است.

زاهدایان گفت: در بازدید امروز نمایندگان خلاءهای قانونی در بحث برخورد با معتادان و قاچاقچیان مطرح شد و قول های مساعدی در زمینه رفع این خلاءهای قانونی انجام شد.

با حذف مجازات اعدام شرایط مبارزه با مواد مخدر وخیم می شود

 وی ادامه داد: درباره مبارزه با مواد مخدر قوانین خیلی خوبی داریم اما در بحث اعدام سرشاخه ها و حذف مجازات اعدام مطمئنا شرایط مبارزه با مواد مخدر در جامعه وخیم تر می شود.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: باید تجهیزات لازم برای مبارزه با مواد مخدر در اختیارمان قرار بگیرد مثل سگ های موادیاب و دستگاه های ایکس ری و از آنجایی که ما در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار داریم بعد از برجام تا امروز هیچ اتفاقی برای ما نیفتاده است. در افغانستان تولید موادمخدر بیشتر شده است و اگر تحریم ها برطرف شود قطعا برخوردهایمان با قاچاقچیان بیشتر می شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
6
56311
624
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 60 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>