تصویب طرح «پیوند از جسد» در مجلس

خبرگزاری فارس: فاطمه هاشمی در حاشیه اختتامیه ششمین دوره مسابقات قهرمانی کشور ورزشکاران تالاسمی که در اردوگاه چمران رامسر برگزار شد، با اشاره به اینکه با تعطیل شدن فدراسیون فعالیت‌های آن کمرنگ شده بود، اظهار کرد: از سال گذشته در رشته‌هایی مانند دارت، تنیس روی میز، شطرنج و رشته‌های سبک ورزشی دیگر برای بیماران، سعی کردیم ورزش‌هایی را برای ورزشکاران انتخاب کنیم که با جسم آنها سازگاری داشته باشد.

وی بیان کرد: در زمینه پیوند اعضا فدراسیون جهانی وجود دارد که از حدود 45 سال پیش تشکیل شد و مسابقات منطقه‌ای و جهانی برگزار می‌شود که ایران در مسابقات اخیر رتبه پنجم را کسب کرد.

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص از مشکل کمبود بودجه برای همه فدراسیون‌ها به‌ویژه فدراسیون بیماری‌های خاص، خاطرنشان کرد: در رابطه با ورزشکاران هم دچار مشکل هستیم که خود بیماران ترس از این دارند که ورزش برایشان مناسب نباشد و مخاطبان ما کم هستند که برای افزایش آن باید فعالیت جدی داشته باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه مشکل دیگر فدراسیون نوع ورزشی است که بیماران باید انجام دهند، افزود: هدف فدراسیون ایجاد روحیه‌سازی برای بیماران منزوی شده و همچنین ایجاد تحرک در بیماران که به درمان بیماری افراد کمک کند، است.

هاشمی با ابراز رضایت از برگزاری مسابقات در رامسر که سبب ایجاد ارتباط و انتقال تجربیات بین ورزشکاران شد، اظهار کرد: در این مسابقات سعی شد که انگیزه برای شرکت در مسابقه صرفاً گرفتن جوایز نباشد که رقابت نامعقولی هم ایجاد شود بلکه تقویت روحیه و کمک به درمان افراد مدنظر بود.

وی با اشاره به اینکه در بنیاد بیماری‌های خاص همانند گذشته به دنبال افزایش حمایت از بیماران خاص از طریق سازمان‌های دولتی هستیم، از وجود حدود 25 هزار بیمار دیابتی و 24 هزار بیمار پیوند کلیه خبر داد و گفت: 20 هزار هم بیماری تالاسمی در کشور داریم.

رئیس بنیاد بیماری‌های خاص به اجرای دو طرح اشاره کرد که بنیاد بیماری‌های خاص در زمینه پیوند عضو و پیشگیری از بیماری تالاسمی انجام شده که موفق بوده و میزان تولد از هزار مورد در سال 75 به حدود 200 تولد در کشور رسید.

این مسؤول دیگر موفقیت‌های بنیاد بیماری‌های خاص را پیوند عضو و پیوند کلیه عنوان کرد و افزود: بحث هدیه ایثار هنوز ادامه دارد و مورد دیگر اینکه پیوند از جسد که وزارت بهداشت طرح را به مجلس ارائه داد، به تصویب رسید.

به گزارش فارس، در مسابقات قهرمانی کشور ورزشکاران تالاسمی حدود 205 نفر در رشته‌های تنیس روی میز، بدمینتون، دارت، شطرنج، تیراندازی از 23 استان شرکت کردند که تیم همدان با 272 امتیاز مقام نخست، گلستان با 235 امتیاز مقام دوم و تیم هرمزگان نیز با 214 امتیاز سوم را کسب کرد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
0
43367
309
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>