سرقت مسلحانه برای دزدین مرکبات از باغ!

روزنامه همشهری: نقشه ۳دزد مسلح که برای سرقت مرکبات، وارد باغ میوه‌ای در دزفول شده بودند، با جنایت پایان یافت. عامل جنایت که پس از قتل صاحب باغ، به پایتخت فرار کرده بود، پس از گذشت ۸‌ماه دستگیر شد.

اين جنايت 17بهمن پارسال در شهرستان دزفول رخ داد. در آن روز گزارش جنايتي در اختيار قاضي شعبه دوم دادسراي شهرستان دزفول قرار گرفت كه تيمي از كارآگاهان جنايي با دستور وي راهي قتلگاه شدند. قرباني مردي 45ساله‌‌‌اي بوده كه جسدش در روستاي بن جعفر دزفول كشف شده بود. آنطور كه به‌نظر مي‌رسيد مقتول در جريان يك درگيري مسلحانه با شليك گلوله به قتل رسيده بود.

اعضاي خانواده قرباني در تحقيقات اظهار داشتند كه چند شب پيش از جنايت، سارقان دست به سرقت مقدار زيادي از محصولات مركبات باغ زده بودند. به همين علت مقتول تصميم به مراقبت از باغ خود گرفت تا مانع از سرقت بقيه ميوه‌هاي باغ شود. آنطور كه مشخص بود شب حادثه سارقان بار ديگر براي دزدي وارد باغ شدند و وقتي صاحب باغ را در آنجا ديدند كه احتمالا مانع سرقت شده بود،با شليك گلوله دست به جنايت زدند و فرار كردند.

    شروع تحقيقات

جست‌و‌جوي كارآگاهان براي دستگيري دزدان جنايتكار ادامه داشت و در شرايطي كه هيچ‌گونه اطلاعاتي درخصوص هويت سارقان وجود نداشت، كارآگاهان پليس آگاهي شهرستان دزفول، در پرونده‌اي جداگانه كه درخصوص سرقت مسلحانه بود، 2سارق را دستگير كردند. آنها هردو 21ساله بودند و مأموران در بازرسي از مخفيگاهشان يك قبضه سلاح كمري كشف كردند. در چنين شرايطي كارآگاهان احتمال دادند كه آنها همان سارقاني باشند كه در جريان سرقت از باغ ميوه دست به قتل صاحب باغ زده‌اند. براي همين سلاح آنها در اختيار كارشناس اسلحه قرار گرفت.

حدس پليس درست از آب درآمد و اين همان اسلحه‌اي بود كه با آن، صاحب باغ به قتل رسيده بود. با افشاي اين حقيقت، 2متهم چاره‌اي جز بيان جزئيات شب جنايت نديدند. آنها اقرار كردند كه قتل از سوي محمد، سركرده باند صورت گرفته است. يكي از متهمان در توضيح ماجرا به مأموران گفت: چند شب پيش از جنايت به باغ مقتول رفتيم و مقدار زيادي از مركبات باغ را سرقت كرديم.

پس از فروش ميوه‌ها باز هم تصميم به سرقت از همان باغ گرفتيم. به همين علت يك شب پيش از جنايت، مخفيانه به داخل باغ رفتيم و ميوه‌ها را چيديم و داخل جعبه گذاشتيم تا فرداي آن شب دوباره به باغ برويم و آنها را برداريم. وي ادامه داد: شب حادثه مخفيانه داخل باغ رفتيم تا ميوه‌هاي چيـده‌شـده را با ماشيـن ببريم. ناگهان در تاريكي شب و از ميان درخت‌ها شخصي با يك بيل بيرون آمد و به سمت ما حمله‌ور شد. او با ما درگير شد و ناگهان محمد سركرده باند با اسلحه‌اي كه همراهش بود، گلوله‌اي به سمت قرباني شليك كرد و او روي زمين افتاد و ما هم فرار كرديم.

وي ادامه داد: چند روز بعد متوجه شديم صاحب باغ بر اثر شليك گلوله جان باخته است. در چنـين شرايطي محمد اسلحه را به ما تحويل داد و خودش متواري شد. پس از آن من و همدستم در قالب گروهي دو ‌نفره سرقت‌هاي خود را آغاز كرديم كه پس از چند فقره سرقت دستگير شديم.

    پايان 8‌ماه زندگي پنهاني

درحالي‌كه تحقيقات براي دستگيري محمد ادامه داشت، گزارشي در اختيار تيم تحقيق قرار گرفت كه نشان مي‌داد عامل جنايت به تهران فرار كرده و در آنجا زندگي زيرزميني در پيش گرفته است. همين كافي بود تا مخفيگاه متهم با همكاري مأموران پليس آگاهي تهران در ساختماني نيمه‌ساز شناسايي شود. او كه به‌عنوان كارگر در ساختمان مشغول به‌كار بود 11مهرماه در عملياتي غافلگيرانه دستگير شد و به سرقت‌هاي مسلحانه و قتل صاحب باغ ميوه اقرار كرد.

سرهنگ كارآگاه حميد مكرم، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران گفت: با توجه به وقوع جنايت در شهرستان دزفول، متهم براي تحقيقات در اختيارماموران پليس آگاهي شهرستان دزفول قرار گرفت.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
84914
681
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 129 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • argishd@armanguard.com

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>