آغاز اجرای آزمایشی طرح رتبه‌بندی مدارس غیردولتی

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی از آغاز اجرای آزمایشی طرح رتبه‌بندی مدارس غیردولتی خبر داد و گفت: طرح رتبه‌بندی مدارس غیردولتی به زودی در 20 مدرسه کشور به صورت آزمایشی به اجرا در می‌آید.

خبرگزاری میزان: مرضیه گرد در سومین نشست علمی پژوهشی طرح رتبه بندی مدارس که با حضور مدیران و کارشناسان سازمان برگزار شد گفت: ما اعتقاد داریم برنامه ریزی ها و تصمیم گیریهای سازمان باید طبق سند تحول بنیادین صورت گیرد که در همین راستا طرح پژوهشی رتبه بندی مدارس غیر دولتی از دو سال قبل با همت اساتید معتبر امر تعلیم وتربیت شروع به کار کرد و امروز خروجی مطلوب طرح مورد تایید قرار گرفت.

وی افزود: اهداف غایی طرح فراهم کردن بستر مناسب برای شفاف‌سازی فعالیتهای مدارس غیردولتی، ایجاد وحدت رویه در فعالیت‌های مدارس در راستای ارتقای مستمر کیفیت و بهبود عملکرد آنان، فراهم شدن زمینه های ارزشیابی عملکرد مدارس و ایجاد شرایط مناسب جهت تعالی و ارتقای کیفیت مستمر مدارس غیردولتی در راستای مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی ضمن اشاره به کلیات طرح افزود: ما اعتقاد راسخ به طرح داریم. کار بزرگ وبنیادین علمی در حوزه پژوهش صورت گرفته که از مبانی نظری بسیار قوی برخوردار است و متناسب با شرایط کشور و طبق سند تحول بنیادین برای کیفیت بخشی مدارس غیر دولتی به اجرای آزمایشی در می آید.

گرد اظهار کرد: در کنار طرح رتبه بندی مدارس ، طرح نظارت و ارزیابی مدارس نیز در حال انجام است که مکمل این طرح است و امیدواریم هر چه زودتر بتوانیم با اجرای آزمایشی آنان به نتیجه مطلوب برسیم و برای اجرای سراسری آن در کشور برنامه ریزی کنیم.

معاون وزیر تصریح کرد: بستر سازی این طرح بسیار حائز اهمیت است و همکاران سازمان و مجریان طرح رتبه بندی به عنوان حامیان طرح در امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی باید اهتمام بیشتری داشته باشند تا اطمینان خاطر موسسین و همراهی آنان به طرح ایجاد شود.

وی ضمن اشاره به نقش مهم نظارت وارزیابی بعنوان مکمل طرح رتبه بندی مدارس افزود: بخش مهمی از کار ما در این طرح تضمین کیفیت طرح است که باید بطور ویژه و جدی دنبال شود که امیدواریم با اجرای متناوب هر سه سال آن بتوانیم تضمین کیفیت آن را نیز افزایش دهیم.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی اظهار کرد: سایر بخش های وزارتخانه نیز علاقه مند به اجرای طرح رتبه بندی در مدارس هستند و درخواست ارائه نتایج را داشتند که ما اعتقاد داریم با توجه به اینکه این طرح مختص مدارس غیر دولتی است و هنوز اجرای آزمایشی آن صورت نگرفته از انتشار طرح فعلا معذوریم

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/08
0
5995
59
08/07
11
224368
3068
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395

حاضرین در سایت

ما 105 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>