اصفهان سخت نفس می‌کشد

این بار نه شهر های جنوبی آن هم با عامل خارجی که اصفهان چند روزی است میزبان گرد و غبار بوده و دید افقی تا کمتر از یک کیلومتر کاهش یافته است. اصفهان که مشکلات زیست محیطی زیادی را در خود داشته است این بار با پدیده ریزگردهایی که به گفته رییس سازمان پیش بینی هوای استان اصفهان عامل داخلی داشته روبرو شده است.

رویش نیوز: امسال مدارس خرمشهر و آبادان در هفته ابتدایی مهر، بازنشده به خاطر گرد وغبار تعطیل شد. گرد و غباری که سالهاست میهمان مردم جنوب کشور است و معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست دربازه آن نه تنها اقدام مثبتی انجام نداده بلکه بیشتر مواقع در زمان های اوج گرد و غبار در دسترس نبوده و درخواست ها را بی پاسخ گذاشته است و حتی در سفری که به اهواز داشت در یک برنامه تلویزیونی پس از این که سوالات به بحث گرد و غبار استان خوزستان رسید برنامه را به بهانه ای واهی ترک کرد.

اما این بار نه شهر های جنوبی آن هم با عامل خارجی که اصفهان چند روزی است میزبان گرد و غبار بوده و دید افقی تا کمتر از یک کیلومتر کاهش یافته است. اصفهان که مشکلات زیست محیطی زیادی را در خود داشته است این بار با پدیده ریزگردهایی که به گفته رییس سازمان پیش بینی هوای استان اصفهان عامل داخلی داشته روبرو شده است. اگر خشکی زاینده رود، مشکل آلودگی هوا، خشک شدن باتلاق گاوخونی، مشکلات آلودگی خاک، مرگ‌های ناشی از بیماری‌های تنفسی و قلبی و ... را از مشکلات گذشته محیط زیستی اصفهان بدانیم؛ حال باید ریزگردها با منشایی داخلی را نیز به این مصائب اضافه کنیم. اما نکته حائز اهمیت عدم توجه معاون رییس جمهور به این مشکلات است.

معصومه ابتکار همیشه در زمان اوج گرد وغبارهای جنوب کشور با این پاسخ که چون این ریزگردها منشأ خارجی دارد و با توجه به این که عراق و عربستان در حال حاضر در این راه نمی توانند کمکی به ما بکنند پس هیچ راه کاری هم وجود ندارد به گونه ای شانه از زیر این کار خارج می کرد، اما این بار اصفهان عاجزانه از خانم ابتکار خواهش دارد که هر چه سریعتر نسبت به وضعیت ریزگردهای اصفهان تصمیم مناسب را اتخاذ کنند. رییس سازمان هواشناسی منشأ گرد و غبار اصفهان را سمنان، اطراف سجزی و کویر مرکزی اعلام کرده است. مطمئنا اگر سازمان حفاظت از محیط زیست کشور راهکاری داشته باشد در این نقاط کشور، این راهکار قابلیت اجرایی دارد. پس چه بهتر که ابتدا اصفهان را از زیر ریزگردها آزاد کنید تا اگر به راهکار مناسبی هم رسیدید با توجه به رابطه مناسب با عراق، این تجربه را در عراق هم به کار بندید. خانم ابتکار دیگر در این سال پایانی دولت یازدهم بهتر است تا کمی به وضعیت محیط زیست سر و سامان دهید و از کارهای بی ربط به محیط زیست و مربوط به حزب سیاسی تان دوری نمایید.

 هرچد که پرونده خانم ابتکار پر است از سیاسی کاری و عدم توجه به مشکلات اساسی محیط زیستی مردم در این مسئله هم امیدی به کار مناسب از وی نمی رود. هم چنین ابتکار این روزها بیشتر درگیر فساد مالی مدیرانش در کشور است و وقتی برای حل و رفع مشکل ریزگردها ندارد. در این مسئله از نهادهای استانی هم باید نام برد. استانداری، سازمان حفاظط از محیط زیست استان، شهرداری و همه نهادهای مرتبط باید یک هم اندیشی در این رابطه داشته باشند تا مشکلی به مشکلات زیست محیطی اصفهان اضافه نشود که اصفهان بیش از این تاب ندارد.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
39125
381
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 117 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>