هشدار سازمان حج درباره سودجویی از اربعین

خبرگزاری ایسنا: در متن اطلاعیه این سازمان آمده است: «بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین تنها مسیر دریافت ویزای اربعین سامانه سماح است، اما متاسفانه عده‌ای با تشکیل موسسات موقت و غیرمجاز با هدف کسب منافع و سوء استفاده از احساسات پاک مذهبی مردم شریف سعی دارند با وعده ارائه ویزا و بیمه ارزان قیمت، در روند  متمرکز و منظم  ساماندهی زائران اخلال ایجاد کنند. »

سازمان حج و زیارت ضمن اعلام هشدار به مشتاقان زیارت اربعین درباره مراجعه به مراکز نامعتبر و غیرمجاز، عنوان کرد: «متأسفانه در هفته‌های گذشته شاهد بودیم برخی مجموعه‌های فرصت‌طلب با ادعای اخذ روادید از سفارت عراق به صدور ویزای جعلی برای زائران عتبات اقدام کرده بودند که از عزیمت این گروه از زائران به عراق جلوگیری به عمل آمد و آن عزیزان به کشور بازگردانده شدند. از این رو به مشتاقان زیارت اربعین نیز در خصوص واگذاری گذرنامه‌ها و مدارک‌شان به مجموعه‌های نامعتبر و غیرمجاز و خطر سوء استفاده احتمالی از مدارک آنان هشدار داده می‌شود.

تسهیل در روند صدور ویزای زائران اربعین تنها یکی از قابلیت‌های سامانه سماح است. این سامانه به منظور تسهیل و نظم بخشی به حرکت انبوه مشتاقان زیارت اربعین و پیشگیری از سرگردانی زائران در مرزهای کشور در ایام منتهی به اربعین طراحی و توسعه یافته تا زائران در قالب یک برنامه زمان بندی مشخص و با در نظر گرفتن پیش بینی های لازم شامل دریافت ویزا، پوشش بیمه ای و درمانی در چارچوبی قانونمند به این سفر معنوی اعزام شوند و از طرفی منافذ هر گونه سوء استفاده احتمالی فرصت طلبان محدود شود. »

سازمان حج و زیارت با تأکید بر اینکه مشتاقان زیارت اربعین ثبت‌نام در سماح را به روزهای پایانی موکول نکنند، در ادامه این اطلاعیه یادآور شده است: «متقاضیان زیارت اربعین برای دریافت ویزا از مراجعه مستقیم به سفارت و کنسولگری های کشور عراق خودداری کنند و صرفاً از طریق دفاتر مجاز زیارتی که فهرست آن در سامانه سماح و سایت سازمان حج و زیارت اعلام شده، اقدام کنند. »

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «هزینه دریافت ویزای عزیمت به عراق در ایام اربعین از سوی دولت آن کشور ۴۰ دلار تعیین شده که در سامانه سماح به صورت ریالی با نرخ روز بانک مرکزی به صورت سیستمی محاسبه و دریافت می شود. لازم است مشتاقان زیارت اربعین در خصوص پوشش بیمه ای ارزان تر که از سوی برخی مجموعه ها پیشنهاد می شود که قطعا خدمات محدودتری دارند، دقت لازم را داشته باشند و فریب وعده ویزا و بیمه ارزان را نخورند. »

در این اطلاعیه آمده است: بر اساس مصوبات ستاد مرکزی اربعین سازمان حج و زیارت تنها متولی ثبت نام و هماهنگی اخذ روادید زائران اربعین است و امسال بر اساس تصمیم گیری این ستاد، موضوع اسکان، تغذیه و تدارکات زائران اربعین در ایران و عراق به ستاد بازسازی عتبات واگذار شده است.

ضمناً دیگر هزینه های سفر زائران شامل بیمه و خدمات پزشکی نیز از طریق درگاه اینترنتی پرداخت خواهد شد و نیاز به پرداخت وجه نقد چه بصورت ارزی و یا ریالی نخواهد بود. »

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
49132
686
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 246 مهمان و 2 عضو آنلاین داریم

  • greencard
  • ایمن نگاه هوشمند

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>