فراخوان پنجمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت

سرویس فرهنگی فردا: بخش اصلي ( پوسترهاي اطلاع رساني هيأت): موضوع بخش اصلي فراخوان تمام پوسترهاي اطلاع‌رساني هيأت مي‌باشد که خود به سه زيربخش تقسيم مي شود. براي هرکدام از زيربخش‌ها پنج جايزه(بدون رتبه‌بندي) در نظر گرفته شده ولي رقابت براي کسب رتبه اول تا سوم، بين تمامي آثار رسيده به بخش اصلي خواهد بود.

 

فراخوان پنجمین سوگواره عاشورایی عکس و پوستر هیأت  

 

• پوسترهاي محرم تمام پوسترهاي اطلاع رساني مرتبط با عزاداري امام حسين(ع) در ماه محرم و صفر از جمله سياهپوشان، پيشواز محرم، دهه اول، مراسمهاي اربعين و غيره در اين بخش جاي ميگيرند.

 

• پوسترهاي هفتگي هيأت يکي از تبليغات مهم و موثر هيأت، پوسترهاي جلسات هفتگي است که نمايانگر زنده بودن فرهنگ اهل‌بيت(ع) به طور منظم در تمام طول سال و در سطح جامعه است که متأسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در اين بخش از سوگواره به پوسترهاي اعلان برنامه هفتگي هيأت پرداخته شده است. بايد به اين نکته توجه شود که پوسترهاي اعلان مراسم هفتگي که مناسبت خاصي را پوشش ميدهد مانند همزماني شهادت امام‌صادق (ع) با جلسه هفتگي هيأت، در بخش ساير مجالس هيأت قرار ميگيرد.

 

• پوسترهاي ساير مجالس هيأت در اين بخش، پوستر اعلان تمام مناسبتهايي که دربخش اول و دوم جاي نمي‌گيرند مورد بررسي قرار مي‌گيرد. اعم از ميلادها و جشن‌ها، ايام فاطميه، مناسبت‌هاي ماه مبارک رمضان، ، ساير شهادتها و...

بخش جنبي:

طراحي جايگاه و فضاسازي هيأت مقصود جايگاه سخنران و مداح هيأت است. اگر اين کار به صورت بسته طراحي بود به شکلي که از آرايههاي بصريِ دکور در فضاسازي محيطي هيأت و پيرامون هيأت استفاده شده باشد، داراي امتياز مخصوص ميباشد.

ارسال تصاوير آماده سازي دکور شامل اتودهاي اوليه، طرحهاي رايانهاي و مراحل اجرا و عکس از زواياي مختلف، ضروري است.

 • پوسترهاي عاشورايي در بسياري از سوگواره‌هاي مشابه، اين بخش اصلي‌ترين قسمت فراخوان مي‌باشد، اما در سوگواره‌ عاشورايي پوستر هيأت، به جهت اهميتي که پوسترهاي اعلان و اطلاع‌رساني داشته، آثاري که براي اين منظور نبوده و صرفا جهت تبليغ مفاهيم عميق عاشورايي طراحي شده‌اند در بخش جنبي قرار مي‌گيرند.

بخش ويژه

• طراحي پرچم و کتيبه در اين بخش، طراحي گرافيکي پرچم يا کتيبه مدنظر است. علاوه بر ترکيب کلي آثار، دقت در اجزاء طرح، اعم از متن و طرح، انتخاب نوشته ها، اذکار و اشعار و کتابت آنها، تزئينات، آرايه ها، تذهيب‌ها، حاشيه‌ها ، شکل و نوع برش و ... مورد توجه مي‌باشد. ارسال مراحل انجام کار (اتودهاي اوليه)، جزئيات طرح به صورت جداگانه و نمونه توليد شده طرح در فرآيند داوري اثر مثبت خواهد داشت. در توليد آثار قالب هاي مختلف توليد کتيبه و پرچم مانند بافت، قلم‌کار، چاپ دستي، سيلک صنعتي، تکه‌دوزي، گلدوزي، زري‌دوزي، و ... مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد. بديهي است فرمت فايل ارئه شده بايد متناسب با قالب آثار تنظيم گردد.

 مهلت ارسال اثر تا ۸ آذر ماه

جوايزسوگواره پوستر:

•جوايز بخش اصلي
رتبۀ‌اول: دو سکه بهارآزادي، به همراه دو ميليون تومان کمک به هيأت
رتبۀ‌دوم: يک سکه بهارآزادي، به همراه يک ميليون تومان کمک به هيأت
رتبۀ‌سوم: نيم سکه بهارآزادي، به همراه پانصد هزار تومان کمک به هيأت
به همراه پنج ربع‌سکه در هر زير بخش

•جوايز بخش‌جنبي
برگزيدۀ بخش‌دکور: يک سکه بهارآزادي، به همراه يک ميليون تومان کمک به هيأت
به همراه پنج کمک‌هزينۀ پانصد هزار توماني به هيأت‌هاي برگزيده
برگزيدۀ بخش پوسترهاي‌عاشورايي: يک سکه بهارآزادي

•برگزيدۀ بخش‌ويژه
دو سکه بهارآزادي

هنرمندان گرامی برای اطلاع از قوانین و ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/06
10
139428
1880
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802

حاضرین در سایت

ما 125 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>