کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

سرویس سبک زندگی فردا:کمبود جا در آشپزخانه‌های کوچک امروزی به یکی از بزرگترین معضلات در خانه های امروزی تبدیل شده است. شما هم اگر در آشپزخانه تان برای وسایلی مانند قابلمه و ماهی تابه با کمبود جا مواجه شده‌اید، به شما پیشنهاد می‌کنیم روش‌های زیر را به کار ببرید. قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها از جمله وسایلی در آشپزخانه هستند که جای زیادی اشغال می‌کنند و به دلیل استفاده‌ی روزانه از آن ها، باید بهترین و راحت‌ترین مکان را برایشان در نظر گرفت. یکی از روش‌های نگهداری این ظروف، به خصوص وقتی فضای کمی در اختیار دارید، آویزان کردن آن‌ها است. سبک دکوراسیون منزل شما هرچه که باشد؛ مدرن، روستیک، کلاسیک یا هر سبک دیگری، نظم دادن به قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها به صورت آویز می‌تواند فضای آشپزخانه‌ی شما را گرم و دلپذیر کند. راه‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید این ظروف را آویز کنید، ما قصد دارد تعدادی از این ایده‌های خلاقانه و دوست داشتنی را به شما نشان دهد. با ما همراه باشید. در ادامه این مطلب را به نقل از مجله سیمرغ بخوانید.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها در بالای جزیره آشپزخانه
اگر آشپزخانه‌ی شما چنین جزیره‌ی زیبایی دارد، با یک چنگک چوبی در بالای جزیره که مانند این نمونه با کفپوش و صندلی‌هاست است، قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها را آویزان کنید. ضمنا برای آویزان کردن آن‌ها حلقه‌های s را فراموش نکنید.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

 آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها از نردبان
آویزان کردن این ظروف در بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه راه حلی آسان برای استفاده از فضاهای هدر رفته است، اما زمانی که مانند این تصویر در کنار گلدان‌هایی زیبا از یک نردبان چوبی کهنه آویزان شوند، به عنصری شاخص در دکوراسیون منزل شما تبدیل می‌شوند.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها روی دیوار آشپزخانه
با نصب تعدادی قلاب بر روی بخشی از دیوار، می‌توانید یک فضای مرده را به فضایی کاربردی تبدیل کنید. می‌توانید برای اینکه به دیوار آسیبی نرسد، صفحه‌ای را به دیوار نصب کرده و قلاب‌ها را روی آن بزنید و محکم کنید. سعی کنید صفحه‌ای انتخاب کنید که بتواند به زیباتر شدن دکوراسیون شما کمک کند.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها از سقف
میله‌ها یا تجهیزات نگه دارنده‌ی قابلمه‌ها می‌توانند در هر جایی نصب شوند. در این نمونه از فضای بالای اجاق گاز بدین منظور استفاده شده که از جهت دسترسی و نزدیک بودن به محل پخت و پز، مکان بسیار مناسبی است.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها در زیر کابینت‌ها و شلف‌ها
در این آشپزخانه به سبک مراکشی، تنها با دو لوله‌ی مسی محلی برای قابلمه‌ها و ماهی تابه‌ها در زیر شلف‌های باز فراهم شده است.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها در فضاهای مرده
وقتی حفظ فضا از اهمیت زیادی برخوردار است، باید از هر فضایی به نفع خود استفاده کنید. در اینجا دیوار کنار پنجره برای تعبیه کمد یا شلف دارای عمق کافی نبوده و با نصب میله‌ها و آویز کردن ظروف به نحو احسن از آن استفاده شده است.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

آویزان کردن قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها جلوی پنجره
در آشپزخانه‌ی خود هیچ فضایی برای آویز کردن این ظروف ندارید؟ میله‌ای که در بالای پنجره نصب می‌شود، می‌تواند پاسخ مشکل شما باشد. در این نمونه دو ردیف میله‌ی نصب شده، هم مکان مناسبی برای قابلمه‌ها فراهم آورده‌اند و هم جلوی ورود نور را مسدود نکرده‌اند. اگر نصب میله در بالای پنجره دسترسی به قابلمه‌ها را برای شما سخت می‌کند، با نصب یک شلف در ارتفاع مناسب جلوی پنجره می‌توانید این مشکل را حل کنید.

 

کمبود جا در آشپزخانه را با این ترفندها حل کنید

ایجاد آویز برای قابلمه‌ها و ماهی‌تابه‌ها با وسایل دور ریختنی
یک نرده یا حفاظ قدیمی باغچه یا باغ می‌تواند به عنوان صفحه‌ی آویزان کردن ظروف آشپزخانه به کار رود و در عین حال بدون صرف هزینه‌ای به صحنه‌ای برجسته و زیبا در دکوراسیون داخلی منزل شما تبدیل شود.
...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
0
61424
672
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>