آزمایش دی‌ان‌ای؛ برای حل معمای گم شدن دخترجوان

روزنامه همشهری: تحقیقات درباره جسدی که هنگام حفر چاه در غرب تهران کشف شده، نشان می‌دهد که متعلق به دختری ۳۰ ساله است که ۶ سال پیش به‌طرز مرموزی ناپدید شده بود.

بازپرس جنايي اميدوار است با كمك آزمايش دي‌ان‌اي معماي مرگ اسرارآميز دختر جوان فاش شود.اين جسد ظهر روز پنجشنبه 4شهريورهنگام حفر چاه در محوطه شركتي خصوصي واقع در خيابان سازمان آب توسط چند كارگر ساختماني كشف و ماجرا خيلي زود به محسن مديرروستا، بازپرس دادسراي امور جنايي اطلاع داده شد.

در نگاه اول هيچ نشانه‌اي درخصوص هويت متوفي وجود نداشت و حتي معلوم نبود كه استخوان‌هاي كشف شده متعلق به زن است يا مرد. به‌همين دليل اسكلت كشف شده به پزشكي قانوني منتقل شد چراكه به‌نظر مي‌رسيد زمان زيادي از مرگ وي مي‌گذرد. چند روز بعد پزشكي قانوني اعلام كرد كه جسد متعلق به يك زن است اما هنوز علت اصلي قتل مشخص نبود.

در چنين شرايطي تيمي از مأموران اداره دهم پليس آگاهي تحقيقات خود را براي كشف معماي اين پرونده آغاز كردند. آنها در نخستين اقدام به بررسي پرونده زنان گمشده پرداختند كه در لابه‌لاي آنها با پرونده‌اي روبه‌رو شدند كه سال89 در اداره يازدهم پليس آگاهي به جريان افتاده بود. آن زمان خانواده دختري 30ساله به پليس اعلام كرده بودند كه او به طرز مرموزي ناپديد شده و هيچ اطلاعي از سرنوشتش ندارند.

تحقيقات در آن پرونده حكايت از اين داشت كه دختر جوان با فرد مرموزي در تماس نبوده و عصر روز ناپديدشدنش براي خريد از خانه خارج شده و ديگر برنگشته بود. تحقيقات درخصوص پرونده گم‌شدن دختر جوان به بن‌بست رسيده بود تا اينكه مأموران با انجام بررسي‌هاي تازه پي بردند كه مشخصات استخوان‌هاي كشف‌شده كه هنگام حفر چاه به‌دست آمده بود با مشخصات دختر ناپديد شده مطابقت دارد.

همين كافي بود تا با دستور قاضي سهرابي، بازپرس شعبه نهم دادسراي امور جنايي تهران، خانواده دختر جوان به پزشكي قانوني احضار شوند. خانواده دختر جوان با توجه به رنگ موي دخترشان و رنگ موي جسد كشف‌شده عنوان كردند كه رنگ موها متفاوت است اما با توجه به اينكه زمان زيادي از مرگ جسد كشف شده مي‌گذرد احتمال مي‌رود رنگ موها با گذشت زمان تغيير كرده باشد. از سوي ديگر زمان ناپديد‌شدن دختر جوان و منطقه‌اي كه او گم شده بود با محل كشف جسد مطابقت دارد، به همين دليل قاضي سهرابي دستور آزمايش دي‌ان‌اي در اين پرونده را صادر كرد تا معماي اين ماجراي مرموز فاش شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
56
107386
1723
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 80 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • pooyamachine@yahoo.com

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>