جزئیات اولین عملیات انتقال هوایی قلب بیمار مرگ مغزی

روزنامه همشهری: معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت چگونگی پیوند اعضای بیمار مرگ مغزی بوشهری به بیماران نیازمند عضو و همچنین انتقال هوایی قلب این بیمار به تهران را تشریح کرد.

به گزارش همشهري آنلاين از وبدا، معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مرکز پیوند وزارت بهداشت اعلام شد که فردی در این شهر دچار مرگ مغزی شده و چون در این شهر امکان پیوند قلب، کلیه و کبد وجود نداشت، بنابراین بایدهماهنگی‌های لازم را برای انتقال قلب کبد و کلیه این بیمار به نقاط دیگر انجام می‌دادیم.

وی با اشاره به هماهنگی وزارت بهداشت با هوا فضای سپاه پاسداران، اظهار داشت: یک فروند هواپیمای جت در اختیار ما قرار داده شد و پزشکان متخصص برای برداشت قلب، همان شب به سمت بوشهر پرواز کردند و متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز برای برداشت کبد و کلیه به بوشهر رفتند.

وی با بیان اینکه، اعضای بدن این بیمار مرگ مغزی به طور موفقیت آمیزی برداشته شد، افزود: سرعت بالای انتقال قلب به تهران، یکی از مهم‌ترین نکات این عمل جراحی بود و حتی قبل از رسیدن پزشکان به فرودگاه بوشهر، هواپیما آماده پرواز بود و در تهران هم با هماهنگی‌های انجام شده، آمبولانس به باند پرواز و در کنار هواپیما رفت و در مدت زمان کمتر از 10 دقیقه، قلب این بیمار به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شد.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه برداشتن قلب بیمار نیازمند پیوند قلب، با هماهنگی پزشکان متخصصی که به بوشهر رفته بودند، انجام شد و به محض رسیدن قلب از فرودگاه، پیوند با موفقیت انجام شد.

ایازی ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت بین بخشی در این عمل پیوند، اظهار داشت: وزارت بهداشت از ظرفیت پروازی هوا فضای سپاه پاسداران استفاده کرد که باید از آن‌ها و خلبانان این پرواز تشکر کنیم.

    اعضای بدن بیمار مرگ مغزی بوشهری، به 4 بیمار پیوند زده شد

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی بوشهر، شیراز و تهران، گفت: با ایثار خانواده نوجوان 14 ساله‌ای که دچار مرگ مغزی شده بود، چهار بیمار نیازمند پیوند قلب، کبد و کلیه نجات پیدا کردند و برای آن مرحوم، آرزوی غفران الهی داریم.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت یادآور شد: در صورت استفاده از ظرفیت نهادها و سازمان‌های دیگر می‌توان در اعمال پیوند اعضا از سیستم ترانسفر (حمل و نقل) هوایی مناسب بهره برد تا بتوانیم از اعضای افرادی که در شهرستان‌ها دچار مرگ مغزی می‌شوند و در آن مناطق امکان عمل پیوند وجود ندارد، برای بیماران نیازمند استفاده کنیم.

ایازی در ادامه گفت: پیشنهاد ترانسفر هوایی اعضای بدن افراد مرگ مغزی شده در مناطق فاقد امکانات این عمل را به وزیر بهداشت ارائه کردم و بنا شد در آینده‌ای نزدیک، جلسه‌ای در این خصوص برگزار شود  اما مشارکت خیرین حوزه سلامت هم در تامین هزینه‌های این خدمات، بسیار مهم و اساسی است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
11
198269
2787
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 126 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>