سفره غذا را مقابل تلویزیون پهن نکنید

خبرگزاری تسنیم: حسین رضایی‌زاده اظهار داشت: یکی از مهمترین آداب غذاخوردن, توجه به غذا هنگام خوردن غذاست، به‌عبارتی با آرامش غذا خوردن بسیار مهم است.

وی گفت: واقعیت این است که بسیاری از افراد از غذا خوردن لذت نمی‌برند, چون اصلاً به غذا خوردنمان توجه نمی‌کنیم، چون وقتی غذا می‌خوریم یا با هم حرف می‌زنیم یا موبایلمان را چک می‌کنیم یا چیزی که عادت خیلی از افراد است, مخصوصاً موقع شام تلویزیون نگاه می‌کنیم.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: معمولاً سفره جایی از خانه پهن می‌شود که رو به تلویزیون باشد. یک چیز دیگر که در چند سال اخیر فرهنگ سازی شده این است که در پذیرایی‌ها آنهایی که خانه‌شان پذیرایی دارند, تلویزیون را حذف کرده‌اند یعنی تلویزیون را جایی می‌گذارند که محل پذیرایی نیست و وقتی که مهمان می‌آید همدیگر را ببینند و با هم حرف بزنند نه اینکه بنشینند با هم تلویزیون ببینند.

رضایی‌زاده اضافه کرد: چقدر خوب است محلی که می‌خواهیم سفره پهن کنیم یا محلی که میز غذاست، پای تلویزیون نباشد. چون من دقت کرده‌ام از خود ما گرفته تا دوستان و آشنایان محل انداختن سفره معمولاً در مسیر و امتداد دیدن تلویزیون است.

وی خاطرنشان کرد: دستور این است که زمانی که غذا می‌خورید به غذایتان نگاه کنید و از غذا, بویش, طعمش و آنچه می‌خورید, لذت ببرید. این واقعیتی است که در آرامش فرد، لذت بردن فرد و حتی از دیدگاه طب سنتی در هضم غذا مؤثر است.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: افراد در گذشته می‌گفتند که "سر سفره نشستن جزو عمرتان حساب نمی‌شود" یعنی اینکه خوب غذا خوردن باعث کمک به سلامتی ما و سالم ماندن ما می‌شود شاید این جمله معنی‌اش این باشد که درست سر سفره نشستن، احترام سفره را نگه داشتن و از غذا لذت بردن به طول عمر بیشتر و سالم ماندن ما کمک می‌کند و حداقل اینکه کیفیت زندگی ما افزایش پیدا کند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
07/30
0
2458
53
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221
07/21
35
146610
2301

حاضرین در سایت

ما 48 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>