احداث نخستین Science Park کودک کشور در پایتخت

رئیس سازمان فرهنگی،هنری شهرداری تهران با اشاره به مهم ترین نقاط عطف این دوره از مدیریت شهری در حوزه فرهنگ و هنر گفت: بسترسازی برای مشارکت شهروندان در امور اجتماعی و فرهنگی و احداث بناهای هنری به منظور حضور شهروندان و ارتباط مستقیم آن ها با هنرمندان از مهم ترین اتفاقاتی است که در این دوره از مدیریت شهری شاهد آن بوده ایم.

شهر نوشت: محمود صلاحی با بیان اینکه 21 سال از عمر فعالیت سازمان فرهنگی،هنری در پایتخت می گذرد، اظهار کرد: در این مدت شاهد رویدادهای مهمی همچون آغاز به کار فرهنگسراها در مناطق بوده ایم اما آن چه در دوره اخیر مدیریت شهری اتفاق افتاد این است که مسائل فرهنگی و اجتماعی به محلات نفوذ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از نقاط قوت فعالیت سازمان فرهنگی-هنری در این دوره فعال سازی خانه های فرهنگ و ایجاد امکانات هنری و فرهنگی برای عموم شهروندان است، گفت: عملکرد خوب این خانه ها موجب شد تا تقاضاهای بسیاری از سوی اهالی هنر درخصوص فعالیت مشارکتی در خانه های فرهنگ ارسال شود. بر همین اساس از 23 شهریورماه سال گذشته 160 خانه فرهنگ را راه اندازی کرده ایم و در این مدت شخصاً از تعداد زیادی از این مراکز بازدید کرده ام.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران احداث 5پردیس سینمایی را از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری در راستای توسعه زیرساخت های فرهنگی در تهران معرفی کرد و گفت: در این دوره 5 پردیس سینمایی از سوی شهرداری تهران ساخته شد که برخی از آن ها مانند پردیس ملت با داشتن 6 سالن از بهترین سینماهای کشور محسوب می شوند.

صلاحی ادامه داد: بدون شک این اقدام یکی از موثرترین راه ها برای نهادینه کردن فرهنگ رفتن به سینما و حمایت از هنر هفتم است. البته ما هیچ گاه از سایر شاخه های هنر غافل نبوده ایم و بر اساس همین رویکرد پردیس تئاتر خاوران و صبا را احداث کرده ایم که در نوع خود در کشور بی نظیر است و یکی از دستاوردهای این دوره محسوب می شود.

وی گفت: سالن های تئاتر باغ کتاب تهران به ویژه سالن های تئاتر کودک نیز به عنوان یکی از منحصر به فردترین اقدامات فرهنگی مدیریت شهری تا پیش از دهه فجر آماده و در اختیار عموم قرار می گیرد. علاوه بر این امسال شاهد افتتاح نخستین Science Park کودک (پارک علم آموزی کودک) کشور در پایتخت خواهیم بود.

رئیس سازمان فرهنگی-هنری شهرداری تهران یادآور شد: این نوع از پارک ها که تنها در کشورهایی مانند ژاپن و کره که با تکنولوژی روز دنیا حرکت می کنند، ساخته شده است، این بار در تهران احداث می شود و امیدواریم تا پایان سال از این پروژه عظیم رونمایی شود.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
4
101591
1060
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 219 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • elay

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>