۷ نکته برای زوج‌ها برای جلوگیری و حل سوء‌تفاهم‌ها

سرویس سبک زندگی فردا: لیلا و علی نزدیک به دو سال است که ازدواج کرده‌اند. لیلا که شغل او ایجاب می‌کرد کل طول هفته در سفر باشد و فقط آخر هفته‌ها به خانه بیاید، شدیداً به استراحت نیاز داشت. او از فعالیت‌های انفرادی مثل کتاب خواندن و دویدن لذت می‌برد. اما علی واقعاً در طول هفته دلتنگ همسرش می‌شود و به همین دلیل دوست دارد که آخر هفته‌ها را با هم بیرون بروند. اوایل علی تمایل لیلا به تنها بودن را بخاطر راضی نبودن از ازدواجشان تصور می‌کرد و لیلا هم تصور می‌کرد که علی به نیازهای او بی تفاوت است. این ممکن است داستان زندگی خیلی از شما باشد. خیلی ساده ممکن است درمورد اولویت‌ها و دیدگاه همسر دچار سوءتفاهم شویم، مخصوصاً اگر فردی زودرنج باشیم و نتوانیم خیلی راحت حرفهای‌مان را به زبان بیاوریم. مشکل اینجاست که حرف نزدن خودش بزرگترین مشکل است. وقتی زوج‌ها اسیر چرخه منفی مکالمه شوند، دیگر اصلاح آن برایشان دشوار خواهد بود.  خوشبختانه، با ایجاد بعضی اصلاحات در روش گفتگو و ارتباطتان می‌توانید از بروز این سوءتفاهم‌ها جلوگیری کرده و یا در صورت بروز آنها را حل و فصل کنید. در ادامه مطلبی در این‌باره به نقل از مردمان بخوانید.

 

۷ نکته برای زوج‌ها برای جلوگیری و حل سوء‌تفاهم‌ها  

۱. از ته قلب گوش کنید
گوش دادن به حرف‌ها و نظرات همسرتان رمز موفقیت در روابط است. این کار باعث می‌شود در حل مشکلاتتان پیشرفت کنید. همانطور که گوش دادن به کسی که با شما مخالفت می‌کند یا از شما انتقاد می‌کند سخت است، گوش دادن به نارضایتی های یک فرد هم کار سختی است اما می‌تواند کمکتان کند بفهمید مشکل کجاست و راه حلی برای آن پیدا کنید.

۲. حق را به خودتان ندهید
بیشتر زوج‌ها به جای اینکه درک کنند آن موقعیت چطور بر همسرشان تاثیر گذاشته است، به فکر ثابت کردن خودشان هستند. نتیجه این کار چیزی جز این نخواهد بود که هر دو طرف آسیب ببینند و ناراحت شوند. به جای اینکه سعی کنید به طرفتان بفهمانید که حق با شما بوده است، سعی کنید به حرف‌های همسرتان بیشتر گوش دهید. چیزی که خیلی اهمیت دارد این است که همسرتان بفهمد که ارزش زیادی برای او و رابطه‌تان قائل هستید.

۳. بر احساسات تمرکز کنید
زوج‌ها معمولاً طی مشاجرات بر افکارشان متمرکز می‌شوند و احساسات خود را نادیده می‌گیرند. قبل از اینکه شروع به مشاجره کنید، مکث کرده، نفسی عمیق بکشید و ببینید چه حسی دارید. بعد احساساتتان را با همسرتان در میان بگذارید. اما یادتان باشد که احساساتی مثل «من ناراحتم» یا «احساس ناامیدی می‌کنم» متفاوت با افکاری مثل «من احساس می‌کنم به من بی توجه هستی» هستند.

۴. وقتی دچار مشاجره می‌شوید، کمی وقفه ایجاد کنید
وقتی اوضاع خارج از کنترل می‌شود، بهتر است با توافق همدیگر وقفه‌ای در مشاجره ایجاد کرده و سعی کنید زمانی را به تنهایی بگذرانید تا کمی آرامتر شوید.  به عنوان مثال، می‌توانید به پیاده روی بروید یا تمرین تنفس کنید. رمز کار این است که کاری انجام دهید که عصبانیت‌تان را فروکش دهد نه اینکه عصبانی‌ترتان کند. وقتی هر دو آرام‌تر شدید، به احساسات همدیگر گوش دهید و سعی کنید به کمک هم مشکلاتتان را حل کنید.

۵. همسرتان را دوستتان بدانید
یادتان باشد که همسر شما دشمنتان نیست. شما و همسرتان هر دو در یک تیم هستید. فقط همین تغییر دیدگاه به شما کمک می کند همدیگر را بهتر درک کرده و برای رسیدن به یک راه حل مشترک برای مشکلاتتان تلاش کنید.

۶. درمورد روابط تحقیق کنید
اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درمورد روش‌های ارتقای رابطه‌تان پیدا کنید، کتاب‌های مختلفی که درمورد ازدواج و زناشویی وجود دارد را مطالعه کنید.

۷. نزد مشاور بروید
رفتن نزد مشاورهای ازدواج فواید بسیار زیادی دارد و به شما کمک خواهد کرد الگوی ارتباطتان را از نو بسازید و راه‌های سالمی برای ارتباط پیدا کنید. وقتی دو نفر با شخصیت‌های مختلف و از خانواده‌های مختلف به هم می‌رسند، بروز اختلاف غیرقابل اجتناب است. اما زوج‌های سالم قادرند به طور سازنده‌ای این اختلافات را پشت سر بگذارند. یادتان باشد شما و همسرتان در یک تیم هستید نه در مقابل هم. احساساتتان را بشناسید و با آرامش ابراز کنید و صادقانه به حرف‌های همسرتان گوش کنید.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/02
0
11088
73
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3

حاضرین در سایت

ما 112 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>