فقر در جامعه ما، بزرگترین منکر است/ اظهارات سیاست‌زده افراد را بر اساس کارنامه آنها بسنجید

فقر در جامعه ما، بزرگترین منکر است/ اظهارات سیاست‌زده افراد را بر اساس کارنامه آنها بسنجید  

 

سرویس اجتماعی فردا؛ شهرنوشت نوشت: محمد باقر قالیباف صبح امروز طی سخنانی در نشست صمیمانه به دبیران شورایاری و مدیران محلات منطقه 19 که در محل سوله بحران بوستان بزرگ ولایت برگزار شد، ابراز داشت: بعضی از فقرا در شرایط اضطراری قرار داشته و حتی برای اطعام خود نیز دچار مشکل هستند؛ در این میان حتما همه ما قادر هستیم دست به دست هم دهیم و مشکلات این خانواده های فقیر را حل و فصل کنیم.


قالیباف خطاب به شورایاران و مدیران محلات تاکید کرد: ممکن است هر کدام از محله های ما ده ها نیاز داشته باشد اما رسیدگی به فقرا جمله کارهایی است که همه باید برای آن همت کنیم و به دغدغه اول ما تبدیل شود. در این شرایط قادرخواهیم بود با کمک مردم این موضوعات را خاتمه دهیم و کسی نباشد که در منطقه 19 سر گرسنه بر بالین بگذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پارک 180 هکتاری ایرانیان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز منطقه 19 فراتر از استانداردها است، تا پیش از این قرار نبود که این محدوده به بوستان تبدیل شود اما در جریان طرح تفصیلی و طرح جامع، پس از بحث و بررسی مقرر شد تا این محوطه را به بوستان ایرانیان تبدیل کنیم.  

 قالیباف با بیان اینکه «مناطق جنوبی باید به ظرفیتی برسند که در آن تولید ثروت اتفاق بیفتد» ابراز داشت: بحث اصلی آن بود که بخشی از این محدوده را به پارک ایرانیان تبدیل کرده و هر بخشی از این پارک را به یکی از استان های مختلف بدهیم تا برنامه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... خود را اجرایی کرده و این بوستان به پاتوق ثابت استان ها تبدیل شود. به این ترتیب اگر کسی بخواهد با فرهنگ، آداب و رسوم طوایف مختلف آشنا شود می تواند از امکانات بوستان ایرانیان استفاده کند.

شهردار تهران با تاکید بر اینکه محدوده بوستان ایرانیان باید به سمتی حرکت کند که در آن توسعه اتفاق بیفتد، ابراز داشت: اگر استان های مختلف در این بوستان حضور داشته و مراکز خدماتی متنوع در این زمین باشد، هر شب چند هزار نفر از شهروندان در این محوطه تردد خواهند کرد و به تبع آن مسئله کوره پزخانه ها نیز برطرف خواهد شد.

وی با تاکید بر ضرورت وجود نگاه های دقیق، پخته، دلسوزانه، منطقی و به دور از سیاست بازی در تصمیم گیری ها، عنوان داشت: اگر قرار بود تمامی عرصه بوستان ولایت به فضای سبز تبدیل شود، در بدترین شرایط طی هفت ماه تمامی این بوستان به پارک تبدیل می شد اما در این زمینه مطالعات گسترده ای صورت گرفت و هم اکنون نیز بخش گسترده ای از آن به فضای سبز اختصاص یافته است؛ همچنین بخشی به بیمارستان هسته ای و سایر مراکز مورد نیاز اختصاص دارد.

شهردار تهران با بیان اینکه «توسعه های کالبدی باعث توسعه فرهنگی و اجتماعی می شود»، گفت: در حین اینکه نگاه مینیاتوری برای حل مسایل محله ای وجود دارد، ضروری است به توسعه کالبدی در منطقه نیز توجه شود؛ ما در طول سال های گذشته مسایل مختلف منطقه را مورد توجه قرار داده ایم و همه زیر ساخت ها آماده شده است؛ در ادامه نیز بوستان بزرگ ولایت و پارک ایرانیان تحول عظیمی را در جنوب تهران ایجاد خواهد کرد.

 قالیباف با اشاره به برخی نگاه ها و اظهارات سیاست زده، تصریح کرد: بعد از گذشت چهار دهه از انقلاب، هر مدیر پیشینه و کارنامه ای دارد؛ بنابر این پیش از هر چیز باید در ذهن خودتان عملکرد افراد را کنترل کنید و ببینید افراد بعد از 30 سال مسئولیت در نقاط مختلف، چه خروجی داشته اند؟ روزی که اختیار و قدرت را در دست داشته است، آیا واقعا کار خود را به درستی انجام داده که امروز اظهار نظر می کند؟

وی همچنین بر ضرورت اداره سرای محلات با تفکر مسجدی تاکید کرد و گفت: سرای محله باید کارهایی را انجام دهد که نمی توان آن ها را در مساجد انجام داد؛ باید توجه داشت که اساس هویت و زندگی مساجد هستند.

شهردار تهران عنوان داشت: در کنار نگاه جزئی، باید یک نگاه کلی هم داشته باشیم و شهر را هم در کنار محله ببینیم اما اولویت کار با محلات است.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع پسماند اشاره کرد و گفت: ممکن است در حوزه جمع آوری زباله نسبت به بقیه دنیا عقب ماندگی داشته باشیم اما در مقایسه با گذشته گام های خیلی بزرگی برای این کار برداشته شده است؛ به عنوان نمونه تا پیش از این هیچ زباله ای در مقصد دفن بهداشتی نمی شد و کهریزک به انبار زباله تبدیل شده بود، به نحوی که دریاچه ای 18 هکتاری با عمق 6 متر از شیرابه های زباله ایجاد شده بود که بوی تعفن داشت.

 قالیباف افزود: تا پیش از این یک و نیم میلیون نقطه برای جمع آوری زباله در شهر داشتیم و همه مردم زباله ها را کنار خیابان می گذاشتند که مشکلات و معضلات خاص خودش را داشت اما هم اکنون نقاط جمع آوری زباله به 60 هزار نقطه رسیده و جمع آوری سطل ها نیز به صورت مکانیزه انجام می شود. همچنین برای اولین بار در کشوربه شکل هوازی و زباله سوز نسبت به تولید برق از زباله ها اقدام می کنیم. علاوه بر این دفن بهداشتی زباله صورت گرفته، بسیاری از ایستگاه های میانی پسماند حذف شده و دریاچه شیرابه نیز خشک شده است.

 قالیباف در پایان گفت: اگر شهرداری در موضوع فاضلاب کمک نمی کرد، امکان تحقق شبکه فاضلاب تهران وجود نداشت؛ همانطور که در بافت فرسوده نیز فیش نوسازی عوارض را به صفر رسانده ایم و حتی در انشعبات و دیگر خدمات نیز کمک می کنیم تا نوسازی بافت فرسوده اتفاق بیفتد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/05
6
113252
1166
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801

حاضرین در سایت

ما 75 مهمان و یک عضو آنلاین داریم

  • parax2014

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>