سفر قالیباف و برخی اعضای شورای شهر به آمریکای جنوبی

شهر نوشت: مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران، معاون بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران گفت: شهردار تهران به همراه جمعی از مدیران شهری و اعضای شورای شهر از 20 تا 30 مهر 95 به منظور شرکت در 2 اجلاس مهم بین‌المللی در زمینه مدیریت شهری به آمریکای جنوبی سفر خواهد کرد و از شهرهای هاوانا ــ پایتخت کوبا ــ و برازیلیا ــ پایتخت برزیل ــ به عنوان دو شهر خواهرخوانده تهران در منطقه آمریکای جنوبی بازدید خواهد کرد.


گشتاسب مظفری با بیان اینکه اجلاس شهرداران جهان در شهر بوگوتا -پایتخت کلمبیا- و با حضور بیش از 3 هزار شهردار و  مدیر ارشد شهری از کشورهای مختلف برگزار می‌شود، افزود: در این اجلاس نظرات و رویکردهای تخصصی شهرداران و رهبران شهری جهان گردآوری و به اجلاس اسکان بشر3 پیشنهاد داده می‌شود. درواقع این دو اجلاس در راستای هم هستند.


وی تصریح کرد: در اجلاس بوگوتا رویدادهای مختلف مدیریت شهری و حکمروایی محلی با محورهای متفاوت مورد بررسی خواهند گرفت.


مظفری با اشاره به اینکه در این اجلاس نشست‌ها و  میزگردهای تخصصی با موضوعات مختلف برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: از جمله این موضوعات؛ گفت وگو میان ذی نفعان مدیریت شهری و مدیریت محلی در دنیاست. همچنین موضوعاتی مانند شهرها و آینده پیش رو، سیاست‌های و برنامه‌های مبتنی بر مدیریت شهری، حکومت محلی قدرتمند و پاسخگو، مشارکت شهروندان و ذی نفعان در طراحی و توسعه ساخت شهرهای آینده، روابط بین کلانشهرها و شهرهای پیرامونی آنها و تاثیر فرهنگ شهری بر شهروندان و شهر مطرح و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


معاون بین‌الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران با بیان اینکه همزمان با این اجلاس، اولین دوره جایزه صلح شهر بوگوتا هم برگزار خواهد شد، ادامه داد: این جایزه با همکاری برخی از سازمان‌های بین‌المللی و با هدف استفاده از ظرفیت‌های مدیریت کلان شهرها برای توسعه صلح و همزیستی در جهان طراحی شده است.


وی در ادامه با اشاره به اجلاس جهانی اسکان بشر3 نیز گفت: این اجلاس در واقع در امتداد اجلاس اسکان بشر 1 که در شهر ونکوور کانادا و 40 سال قبل برگزار شد و همچنین اجلاس جهانی اسکان بشر 2 که 20 سال قبل در استانبول برگزار شد، انجام می‌شود.


مظفری با تاکید بر اینکه اجلاس جهانی اسکان بشر هر 20 سال یک بار برگزار و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: در این اجلاس سیاست‌های آینده مربوط به موضوع اسکان بشر، توسعه شهرها و مدیریت شهری و سایر سیاست‌ها و برنامه‌های مربوطه ارزیابی می‌شود.
به گفته معاون بین الملل مرکز ارتباطات شهرداری تهران خروجی اصلی اجلاس اسکان بشر 3 در کیتو -پایتخت اکوادور- سمت و سو و مسیر آینده شهرنشینی در 20 سال آینده را تعیین می‌کند.
وی با بیان اینکه دستور کار این اجلاس به تایید دولت‌ها نیز خواهد رسید و در آن مقامات عالی رتبه کشورها هم حضور دارند، گفت: اجلاس بوگوتا مخصوص مدیران و شهرداران شهرهاست اما اجلاس کیتو در واقع مربوط به دولت‌هاست و نمایندگان دولت‌ها در آن شرکت می‌کنند. شهرداران نیز در آنجا نشست خواهند داشت زیرا بناست که صدای شهرداران، مدیران شهری و اعضای شورای شهرها که در سطح محلی کار می‌کنند به گوش دولت‌ها برسد.
مظفری در پایان افزود: علاوه بر شهردار تهران از کشور جمهوری اسلامی ایران وزیر راه و شهرسازی نیز به عنوان نماینده دولت ایران اسلامی در این اجلاس شرکت می‌کند.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/01
0
16129
168
07/30
6
67653
725
07/29
31
54857
783
07/27
0
192
3
07/22
0
140910
2221

حاضرین در سایت

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>