قرارداد ورود ۵ اتوبوس توریستی به تهران

خبرگزاری مهر: فرزاد هوشیار درباره ورود اتوبوس‌های گردشگری به پایتخت بیان کرد: اتوبوس‌های گردشگری مناسب و منطبق با استانداردهای جهانی توسط بخش خصوصی خریداری شده است. ۵ دستگاه اول آن معامله شده و از این ۵ دستگاه، یک دستگاه وارد کشور شده و به زودی در یکی از رینگ‌های گردشگری تهران شروع به کار می‌کند. این اتوبوس مخصوص گردشگری در دو طبقه است که طبق بالای آن سقف ندارد و توسط یک برند جهانی اروپایی ساخته شده که بخش خصوصی آن را خریده است.

وی ادامه داد: اداره میراث فرهنگی تهران جایگاه محوری دارد و به عنوان سیاستگذار و طراح برنامه در کنار ما در ستاد گردشگری شهرداری هستند. در تهران‌گردی نگاه ما موضوعی بود به همین دلیل سعی شد تلفیقی از انواع گردشگری ارائه دهیم مثلا اگر می‌گوییم امام زاده صالح به عنوان قطب گردشگری مذهبی، یا موزه سینما به عنوان هنر هفتم درتورهای تهران گردی حضور داشته باشد و یا بازدید از چند خانه تاریخی به عنوان هویت تهران به این دلیل است که به همه موضوعات در تهران گردی بپردازیم.

هوشیار همچنین در پاسخ به این انتقاد که سایت‌های گردشگری شهرداری معمولا اطلاعات تکراری سایت‌های دیگر را به روز می‌کنند گفت: قطعا این طور نیست سایت شهرداری تهران و تهرانگردی به معرفی نقاط دیدنی شهر می‌پردازد.

رئیس ستاد گردشگری شهرداری بیان کرد: پرداختن به حوزه توریسم درمانی هنوز به صورت جدی در اولویت ما نیست. در تهران، توریست سلامت وضعیت مناسبی دارد و بخشی از مشتری های ما در حوزه تهران گردی همین گردشگران سلامت هستند اما ماموریت ما فعلا گردشگری در حوزه های مذهبی، تاریخی، طبیعی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: تلفن ۱۳۷ پاسخگوی گردشگران خارجی نیز هست چون این سامانه به صورت دو زبانه تعبیه شده است.

هوشیار همچنین درباره میزهای کمک‌رسان گردشگران نیز گفت: میزهای کمک رسان به گردشگر داخلی و خارجی در دو سه سال اخیر فقط در نوروز فعال بود که در  فصل پاییز امسال این میزها به صورت دائمی راه‌اندازی می‌شود. پیش از این از نیروهای هلال احمر در مبادی ورودی استفاده می‌شد و در ایام عید در بیش از ۱۰۰ نقطه این میزها به گردشگران کمک می‌کرد.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/07
10
168243
2382
08/06
18
240174
3260
08/05
34
167874
1743
08/04
16
170834
1395
08/03
9
203743
2614

حاضرین در سایت

ما 291 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>