فکر کنید کودکان شلاق‌خورده بچه‌های خودتان هستند +فیلم

سرویس سبک‌زندگی فردا: خیره مانده‌ام به صفحه موبایل و پیشانی‌ام چروک برداشته، انگشت‌هایم را به هم می‌فشارم و دست‌هایم می‌لرزد. برایم قابل درک نیست؟ انگار مفهوم کلمات برایم بسیار غریبند و از زمان‌های دور می‌آیند. شلاق؟ لعنت خدا بر شیطان ..

کودکانی جلوی دوربین ایستاده‌اند با لباس‌های زیبای محلی و به زبان شیرین کودکانه‌شان ماجرایی تلخ را بازگو می‌کنند. کودک خودش را معرفی می‌کند و در اوج سادگی برای ما، مایی که چند صد کیلومتر دورتر، در مرکز رفاه و امنیت کشور نشسته‌ایم، از مظلومیت می‌گوید. 

می‌گویند که روز گذشته مدیر مدرسه‌شان از هرکدام مبلغی پول خواسته و آن‌ها نداشته‌اند و به خاطر همین نداشتن شلاق خورده‌اند. نفری ۸ ضربه شلاق برای نداشتن ۳۰ هزارتومان پول ناقابل. 

سرم گُر می‌گیرد، ولی همچنان ساکت و خیره مانده‌ام. خیره به کودک خودم، که زیر خنکای نسیم پاییزی نشسته و دارد انشایی از مظلومیت می‌نویسد و در همین سرزمین، کودکانی آن طرف‌تر دارند با پوست و گوشتشان مظلومیت را صرف می‌کنند. 

چه به روزمان آمده؟ چه به روز دل‌هایمان آمده؟ چرا می‌بینیم و ساکت مانده‌ایم؟ چه به روز غیرت و مردانگی‌مان آمده؟ که می‌بینیم کودکانی برای خاطر چند برگ اسکناس سبز شلاق می‌خورند و رگ گردن‌مان متورم نمی‌شود و خونمان به جوش نمی‌آید؟ خودمان را جای پدر و مادر آن کودک نمی‌گذاریم که ببینیم چه  طعمی دارد فقر؟ و چه طعمی دارد تنبیه و تحقیر فرزند به دلیل فقر؟ 

نه به دولت مردان کاری ندارم که بر سر سفره انقلاب ظاهرا مشغولند و فعلا وقت ندارند. خودمان فریاد بکشیم و یک‌دست و هماهنگ بشویم پشت و پناه دل پدر و مادرهای‌شان. بشویم حامی خنده‌های زیبای آن کودکان که با وجود درد و سختی همچنان ادامه داشت و برویم کرمان. برویم کرمان و بگوییم برای ما فرقی نمی‌کند کودکان سرزمین‌مان اهل کدام شهر و روستا هستند. همه‌شان باید در آرامش و امنیت درس بخوانند و بخندند و زندگی کنند. 

اگر زورمان نمی‌رسد برایشان رفاه و آسایش ایجاد کنیم، اقلا از حقوق مسلمشان حمایت کنیم و پشت‌شان باشیم.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
0
55778
410
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 122 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>