لوازم آرایش را در این مکان‌ها نگهداری نکنید

سرویس سبک زندگی فردا: نگهداری لوازم آرایش یکی از نکات مهمی است که تمام خانم‌ها باید بدانند. بعضی از قسمت‌های خانه‌تان وجود دارد که نگهداری لوازم آرایش در آنجا بدترین کار ممکن است. در ادامه با این قسمت‌ها به نقل از مجله سیمرغ آشنا شوید.

 

لوازم آرایش را در این مکان‌ها نگهداری نکنید  

لوازم آرایش را در حمام نگذارید

بسیاری از خانم‌ها وسایل آرایش و زیبایی خود را در حمام خانه نگهداری می‌كنند كه البته شاید بدترین جا برای نگهداری این وسایل باشد چرا كه گرما و رطوبت این محیط می‌تواند باعث تسریع فاسد شدن و از بین رفتن این مواد شود. دكتر ولز می‌گوید: «اگر محصولی را فقط یك بار مورد استفاده قرار دهید سپس ماه‌ها از آن استفاده نكنید و بعد سراغ آن بروید ممكن است ببینید خراب شده. در واقع نخستین استفاده از محصول كه با بازكردن درب یا جداكردن پوسته لاستیكی یا روكش شروع می‌شود، محصول را در تماس با اكسیژن قرار می‌دهد و این اكسیژن است كه باعث شروع روند فساد می‌شود. رطوبت و گرمای هوا می‌تواند این روند را تسریع ببخشد و باعث شود برخلاف تصور شما محصولاتی كه فقط یك‌بار از آن استفاده كرده‌اید، خیلی زود فاسد و خراب شود. در این مواقع باید وسوسه استفاده از این محصولات را فراموش كنید و خیلی سریع آن‌ها را دور بیندازید.»

در ضمن یادتان باشد همیشه پس از استفاده از لوازم آرایشی درب آن‌ها را ببندید یا آن‌ها را درون قوطی‌ها و بسته‌های خود قرار دهید. دكتر مونیكا ولز در این مورد توضیح می‌دهد: « اگر آرایش خود را در مقابل آینه حمام انجام می‌دهید حتما تك‌تك وسایلی را كه استفاده كرده‌اید در جای خود قرار دهید و بستن درب آن‌ها را هم فراموش نكنید.» باز گذاشتن بسته‌های كرم‌پودر، رهاكردن ژل‌ها، سایه‌ها و رژ لب‌ها بدون درب در محیط حمام می‌تواند باعث شود آن‌ها به انواع میكروب‌ها آلوده شوند. فضای مربوط حمام جایی است كه انواع میكروب‌ها می‌تواند در آن رشد كند و در این حالت ممكن است آن‌ها به لوازم آرایش شما راه پیدا كند و باعث آلودگی آن‌ها شود. هر چقدر هم كه عجله داشته باشید چند ثانیه را برای بستن درب وسایل استفاده شده و قراردادن سرپوش یا روكش آن‌ها وقت بگذارید.

وسایل آرایشی کهنه را دور بریزید!
دور ریختن وسایل آرایشی و بهداشتی كهنه، فاسد یا خراب می‌تواند شروع خوبی باشد. اهمیت این كار اصلا كمتر از خرید وسایل جدید نیست. دكتر شیلا گارنر، فوق‌تخصص زیبایی پوست در كلینیك شوانا در كالیفرنیا می‌گوید: «انگار رابطه‌ای از نوع علاقه شدید میان خانم‌ها و وسایل و لوازم آرایش‌شان برقرار است كه باعث می‌شود آن‌ها تمایلی برای دورانداختن هیچ وسیله‌ای نداشته باشند. اما اگر خوب فكر كنید می‌بینید كه ما این وسایل را روی صورت، لب‌ها و چشمان خودمان می‌گذاریم، یعنی حساس‌ترین قسمت‌های بدن، برای همین باید مراقب باشیم از وسایل و مواد كهنه یا فاسد شده استفاده نكنیم.»

لینداولز، دبیر بخش زیبایی یک مجله پیشنهاد می‌دهد سال نو را با تمیز‌ كردن میز آرایش خود از سرمه، مداد چشم، مواد مخصوص فونداسیون، عطرها و لوسیون‌های خراب شده شروع كنیم. او می‌گوید: «مطمئن باشید وقتی محصولی امروز خوب به‌نظر نمی‌رسد، فردا یا هفته بعد یا ماه بعد هم خوب نخواهد بود. پیشنهاد من این است كه هفته جدید را با دور انداختن لوازم آرایش خراب شده و بی‌فایده خود شروع كنید. ریمل‌ها و سایه‌های چشم كه حالت سفید پیدا كرده، مواد فونداسیون صورت كه حالت تكه‌تكه پیدا كرده و عطرها و لوسیون‌هایی كه دیگر حالت‌ شفاف ندارند و كدر شده‌اند وسایلی هستند كه نباید از دور انداختن آن‌ها غفلت كنید. مطمئن باشید این مواد در آینده‌ هم به درد شما نخواهد خورد.»

یادتان باشد مراقبت از محصولات آرایشی و بهداشتی شامل ابزار استفاده از آن‌ها هم هست. قلموها و برس‌هایی كه برای آرایش به كار می‌‌روند باید هر هفته كاملا شسته و پاك شوند. در مورد پنبه‌ها و اسفنج‌های مورد استفاده هم بهتر است از هر كدام آن‌ها فقط برای یك هفته استفاده كنید. دكتر گارنر می‌گوید: «تمام وسایل و ابزار مورد استفاده برای آرایش، موادی ارزان هستند كه من شخصا ترجیح می‌دهم جدید آن‌ها را خریداری كنم تا آن‌ها را بشویم و مورد استفاده قرار دهم.»

لوازم آرایش را روی پوست‌تان امتحان كنید
دكتر گارنر اعتقاد دارد  در واقع بهداشت است كه زیبایی را می‌سازد. او معتقد است مهم‌ترین جنبه زیبایی یك زن در سلامت پوست اوست. مراقبت از پوست، مهم‌ترین كاری است كه یك خانم باید برای زیبایی خود انجام دهد. استفاده از پاك‌كننده‌ها و مرطوب‌كننده‌ها حتی مهم‌تر از انواع لوازم آرایشی هستند. مراقبت از پوست است كه می‌تواند به شما ظاهری زیبا دهد. در واقع مراقبت از پوست، پایه زیبایی است. اگر شما پوستی لطیف و نرم داشته باشید است می‌توانید لوازم آرایشی را به‌صورت مناسب روی آن استفاده كنید.»

اما مهم‌ترین توصیه این پزشك متخصص در مورد وسایلی است كه برای پوست خود به كار می‌گیرید: «یك خانم باید بسیار مراقب محصولات بهداشتی و آرایشی كه استفاده می‌كند، باشد و نباید هر محصولی ر ا روی پوست صورت خود آزمایش كند.» باید در این زمینه كاملا دقت كنید و حتما از نظرات متخصصان با تجربه استفاده كنید. یادتان باشد اگر پوست صورت‌ شما حالت مناسبی داشته باشد احساس بهتری نسبت به‌خودتان خواهید داشت و در آن صورت وضع زندگی شخصی و اجتماعی شما بهتر خواهد شد. پس به تك‌‌تك مسائل اهمیت بدهید.

مواظب چشم‌های‌تان باشید
البته تمام لوازم آرایش را نباید براساس ظاهر آن‌ها مورد قضاوت قرار دارد. روی بسیاری از وسایل بهداشتی و آرایشی، زمان تولید و انقضای مصرف آن‌ها نوشته شده است. روی برخی از آن‌ها سال تولید و اعداد بین ۶ تا ۲۴ درج شده است كه این به معنای آن است كه تولید تا آن اعداد -كه نشان‌دهنده یك ماه است- قابل مصرف هستند.

برای مثال كرم‌پودری كه روی آن نوشته شده، تاریخ تولید: ۴/۲۰۱۰ و در كنار آن عدد ۲۴ آمده تا تاریخ ۲۴ ماه یعنی ۴/۲۰۱۲ قابل استفاده است.

اما برخی وسایل آرایشی روی بسته‌های خود فاقد زمان انقضا هستند. دكتر مادرو كیبرو، متخصص پوست در مركز مشاوره زیبایی نورمن كاسماتیك مرل، می‌گوید كه می‌توان قوانین مشابهی را در مورد مواد با كاربرد یكسان مورد اشاره قرار داد. او می‌گوید بهترین كار این است كه رژ لب و ماتیك‌های مایع و مواد فونداسیون مایع را حداكثر برای ۶ ماه و ریمل‌ها را حداكثر برای ۳ ماه پس از شروع مصرف مورد استفاده قرار داد. این متخصص می‌گوید كه به‌خصوص در مورد ریمل‌ها باید بسیار دقت كرد:«اگر حتی چند هفته بعد از خرید ریمل احساس كردید سفت شده یا حالت خود را از دست داده یا بوی بدی می‌دهد حتما آن را دور بیندازید و یك ریمل جدید بخرید، مطمئن باشید این كار به نفع شماست چرا كه باعث می‌شود سلامت چشمان خودتان را حفظ كنید.» فكر نكنید كه این مسئله سختگیری بی‌جایی است. دكتر كیبرو ادامه می‌دهد: «خیلی ساده شما ممكن است با استفاده از یك ریمل قدیمی یا كهنه و خراب دچار عفونت چشم شوید. حتی استفاده مشترك از یك ریمل توسط دو نفر هم می‌تواند باعث بروز بیماری در ابروها، مژه‌ها و چشمان شما شود. هیچ‌كدام از وسایل آرایشی خود را در اختیار دیگران قرار ندهید تا دچار مشكلات بعدی نشوید. در ضمن یادتان باشد خرید یك ریمل جدید به جای ریمل قدیمی هزینه چندان زیادی ندارد اما یك عفونت چشم ممكن است مخارج بسیار زیادی برای شما به همراه داشته باشد.»

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
16
129271
1085
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>