مایکروفر بخریم یا فر گازی یا فر برقی؟

سرویس سبک زندگی فردا: مایکروفر یکی از وسایل پخت و پز است که روزگاری طرفداران بسیاری داشت. این روزها وسیله جدیدتر برای پخت و پز، فر برقی یا فر گازی است. حال باید بدانیم که تفاوت بین مایکروفر، فر برقی و فر گازی چیست؟ در ادامه این مطلب را به نقل از مجله سیمرغ بخوانید.

 

مایکروفر بخریم یا فر گازی یا فر برقی؟

تفاوت بین مایکروفر و فر گازی یا برقی چیست؟
- فر یا Oven به دستگاهی گفته می‌شود که پخت غذا در محیط بسته و دمای یکنواخت در تمامی قسمت‌ها امکان پذیر است و ساده‌ترین نوع آنها فرگازی است که دمای بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد را دارند و دارای چند طبقه مجزا است.

- ماکروویو یا ماکروفر نیز دستگاهی است که پخت از طریق گرمگن امواج ماکرو و المنت‌های تابشی از بالا صورت می‌گیرد.

- ماکروفر و فر ترکیبی دستگاهی است که تمامی قابلیت‌های ماکروفر یا ماکرویو را دارد و چند نوع دستگاه حرارت دهی به ان اضافه شده مانند: فن و گریل و کانوکشن و حرارت سه بعدی که در برندهای مختلف دشتگاه ها متفاوت هستند.

- فر برقی دستگاهی کامل برای آشپزی است که دارای چندین طبقه فضای بسته و گاهی با جوجه گردان است که از جریان برق برای حرارت دهی استفاده می‌کند.

- فر گازی نیز دستگاهی است که دارای چندین طبقه محصور با جوجه گردان و بدون آن است که جوجه گردان آن با برق کار می‌کند.

- فر هالوژن دستگاهی است که برای پخت ازتابش مستقیم و شدید نور لامپ مخصوص استفاده می‌کند و پخت غذا از سطح بیرون شروع می‌شود.

- گاز هالوژن صفحه گاز شیشه ای با المنت برقی پرقدرت و قابل تنظیم کار می‌کند.

- تسترها با المنت‌های تابشی کار می کنند و برای ذوب کردن پنیر پیتزا و غذا و برشته کردن نان ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی انواع کاملتر برای سرخ کردن و بریان کردن سطوح کوچکتر نیز بکار می رود.

- سولاردام دستگاهی با سرعت پخت بالا با ترکیب امواج ماکرو و حرارت دهی با فن و گریل تابشی همزمان است که جهت پخت مواد غذایی خشک مناسب‌تر است.

- گاز اینداکشن دستگاهی بر اساس تکنولوزی القای مغناطیسی است که در ظرف مخصوص خود می‌تواند گرما را انتقال دهد. برای مثال اگر کتری محتوی آبجوش را از روی دستگاه و ظرف مخصوص اینداکشن بردارید سطح کتری کاملا سرد است.

...

منبع

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

تبلیغات ویژه

دانلود جدیدترین نسخه ی بازی و نرم افزارهای اندروید

آمار روزانه سایت

تاریخ آگهی ها نمایش كلیك
08/04
1
115582
964
08/03
9
203743
2614
08/02
2
100936
802
08/01
56
115095
1801
07/30
6
67653
725

حاضرین در سایت

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به روز پـیام است.© 2016-2007

<<طـبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای هرگونه کپی برداری از قالب و طرح سایت، پیگرد قانونی دارد>>